bioscopen in het Winkelcentrum Mariënburg te Nijmegen; aan de City Exploitatie Mij. B.V. voor 2 nieuwe inbouw-bioscopen in het Scala Theater te Nijmegen; aan de heer C. F. A. Scheepers voor een nieuwe bioscoop Apollo Luxe in een nevenruimte van genoemde bio scoop te Huissen; aan de Stichting Filmliga voor het Alpha Theater te Lelystad. De Commissie verlengde voorts in de beslis sing betreffende de vijf bioscopen voor Haar lem gestelde termijnen en zij gaf voorts aan Jog- chem's Theaters B.V. toestemming om de haar voor de zalen 4 en 5.van het Grand Théatre te Amersfoort verleende toestemming over te schrijven op de voor Grand 1 en 2 bestemde ruimte, die oorspronkelijk door de Commissie Nieuwe Zaken eveneens waren goedgekeurd, doch in hoger beroep door de Beroep-Commis sie waren afgewezen omdat de bouwtermijn te ver in het verschiet lag. Dit was thans wegens de wijziging van de bouwplannen geredres seerd tot een zeer korte termijn. De bioscoop exploitaties 4 en 5 in dat gebouw waren hier mede dus vervallen. De Commissie Nieuwe Zaken verleende voorts toestemming aan Dessa Films B.V. (directeur René van Nie) tot het exploiteren van een film- productiezaak. Er werden geen aanvragen voor permanente bioscopen-B behandeld. Afgewezen werden de aanvragen van de City Exploitatie Maatschappij B.V. voor twee nieuwe bioscopen in het Babylon-complex te 's-Gra- venhage, zulks op grond van het niet voldoen aan technische eisen. Aangehouden werden aanvragen voor Zoeter- meer en de splitsing van Euro 1 te 's-Her- togenbosch in drie bioscopen alsmede de aan vragen van de City Exploitatie Maatschappij B.V. voor drie nieuwe bioscopen in het Trianon Theater te Leiden. In totaal verleende de Commissie Nieuwe Zaken toestemming voor vijftig nieuwe bioscopen, het geen een record mag worden genoemd. Tegen de afwijzing van de twee bioscopen in het Ba bylon-complex is de aanvraagster in beroep ge gaan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Commissie Beroep Nieuwe Zaken De commissie bestond uit: Mr. J. A. van Lar schot Hubrecht, voorzitter; Drs. E. H. Scherk; H. Miedema, P. J. N. R. Ooms, leden; Dn P. F. Th. Witmer, Jhr. W. F. van Raab va Canstein, Mr. P. A. Meerburg, G. J. H. Dujardi en W. Hemelraad, plaatsvervangende leden. Secretaris was Mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In het verslagjaar is tegen drie beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken hoger beroeo in gesteld. In de eerste plaats door de B.V. Maatschappij voor Cinegrafie en de B.V. Bioscoopexploitatie Maatschappij Trianon Theater tegen de aan Jogchem's Theaters B.V. verleende toestem ming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het City Theater aan de Herenstraat 12 te Hilversum. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken be vestigd. In de tweede plaats door het bestuur van de Afdeling B tegen de aan Jogchem's Theaters B.V. verleende toestemming tot het gaan ex ploiteren van vier nieuwe permanente biosco pen-A in het Grand Théatre te Amersfoort, voor wat betreft 2 theaters. De Commissie Be roep Nieuwe Zaken heeft het beroep van de Afdeling B gegrond geacht en de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken voor wat be treft de betrokken twee theaters nietig verklaard en de daarvoor gevraagde toestemming gewei gerd. Tenslotte door City Exploitatie Mij B.V. tegen de weigering van de Commissie Nieuwe Zaken haar toestemming te verlenen tot het gaan ex ploiteren van twee nieuwe permanente bio scopen-A in het zogenaamde Babylon-complex te Den Haag. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken bevestigd. BEDRIJFSREGISTER Er werden vijfentwintig nieuwe bioscopen geo pend en wel: Amersfoort-Duo 1 (City 2); Am- sterdam-Tuschinski 5; Amsterdam-City 6;' Delf- zijl-Hanekam; Dordrecht-Cinode; 's-Graven- hage-Odeon 3; 's-Gravenhage-The Movies (Odeon 4); 's-Gravenhage-Metropole 2, 3, 4 en 5; Heerhugowaard-Metro; 's-Hertogenbosch- Casino Club, Casino 1 en Casino 2; Hilversum- City 2, City 3 en City 4; Leeuwarden-Tivoli 3; Rotterdam-Calypso Club; Rotterdam-The Movies (Lumière 4); Sittard-Forum 2; Sneek- Studio; Utrecht-Catharijne 2; Winschoten- Scoop. Deze bioscopen telden tezamen 4.377 zitplaatsen. Aangezien verscheidene splitsingen zijn doorgevoerd heeft echter een aantal bios copen een grote hoeveelheid zitplaatsen ver loren aan de inbouw. 34 .j

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 34