27 april te houden jaarvergadering zou worden behandeld, in te trekken. d. Aanvullingsreglement Bondsvoorwaar- den Bij besluit van 16 december 1974 had de Bondsraad een aantal maatregelen getroffen ten einde de bioscopen met een geringe omzet op het gebied van de filmhuurcondities tege moet te komen. De werking van dit besluit was op grond van een desbetreffend amende ment van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders beperkt tot 1 juli 1976. Daar het Hoofdbestuur een permanente voort zetting van deze tegemoetkoming voor de bio scopen in kwestie van belang oordeelde, ont wikkelde het na kennisneming van de stand punten van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders een compromisvoorstel. Dit kwam hierop neer, dat de geldende omzetgrens voor deze bio scopen zou worden gefixeerd op basis van het gemiddelde over de landelijke omzetten van 1972, 1973 en 1974 (ƒ106.000,—), in dier voege, dat jaarlijks per 1 juli een aanpassing van het aldus gevonden bedrag zou plaats hebben conform de procentuele stijging van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie. Na dat gebleken was dat de Bedrijfsafdeling Film verhuurders het basisgemiddelde te laag oor deelde, diende de Exploitantenraad ter vergade ring van de Bondsraad als compromis een amendement in, waarbij als basis zou gelden de gemiddelde omzet over 1973, 1974 en 1975 (ƒ121.000,—). Met dit amendement ging de Bondsraad in zijn vergadering van 27 april akkoord, waarna het aldus geamendeerde voorstel werd aangenomen. e. Reglement op de Technische Commissie Volgens het Reglement op de Technische Com missie dient tenminste één lid van de Tech nische Commissie persoonlijk Bondslid te zijn of vennoot danwei bestuurder van een vennoot schap respectievelijk rechtspersoon die Bonds lid is. Ten einde de kring van hen die voor een benoeming als lid van de Technische Com missie in aanmerking komen te vergroten, achtte het Hoofdbestuur het raadzaam het ver eiste van het Bondslidmaatschap geheel te laten vervallen. Wegens het karakter van de werk zaamheid van de Technische Commissie be hoefde zulks naar de opvatting van het Hoofd bestuur ook geen problemen op te leveren. Het diende een daartoe strekkend voorstel bij de Bondsraad in. De Exploitantenraad was van mening, dat het functioneren van de Techni sche Commissie zo zeer te maken heeft met de dagelijkse praktijk van het film- en bioscoop bedrijf, dat ten minste een van de leden van de Technische Commissie uit het bedrijf afkomstig dient te zijn. De Raad gaf derhalve de voorkeur aan de bestaande regeling, zij het, dat het betrokken lid van de Technische Commissie ook een naaste medewerker van een Bondslid zou moeten kunnen zijn. In zijn op 27 april gehouden vergadering heeft de Bondsraad het voorstel van het Hoofdbestuur met inacht neming van het amendement van de Exploi tantenraad aanvaard. f. Reglement op de Weerstandskas Het Reglement op de Weerstandskas dateert van 24 oktober 1932. Het beoogde door middel van de instelling van een weerstandskas te kunnen beschikken over gelden tot het voeren van acties van Bondswege met het oog op con flicten, waarin de Bond ten behoeve van zijn leden is betrokken, of tot het verlenen van gel delijke steun aan leden in verband met schade vanwege door de Bond gevoerde acties. Als zodanig kunnen onder meer worden genoemd sluitingsacties van Bondswege in de strijd tegen excessieve tarieven van gemeentelijke verma- kelijkheidsbelasting. Vooral nu de vermakelijk- heidsbelasting voor bioscopen is afgeschaft, bestaat aan een afzonderlijke weerstandskas in de traditionele zin geen behoefte meer. Voorzover acties dienen te worden gevoerd, zullen de daarvoor vereiste gelden via de Bondsbegroting, via het beschikbare deel van het Bondsvermogen of via een speciale bijdrage van de leden beschikbaar kunnen komen. Het Hoofdbestuur stelde de Bondsraad derhalve voor het Reglement op de Weerstandskas in te trekken en de weerstandskas aan het Bonds vermogen toe te voegen. Conform het Hoofd- bestuursvoorstel werd door de Bondsraad in zijn vergadering van 27 april besloten. 37

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 37