Toepassing van statuten, reglementen en besluiten Artikel 18 der Statuten Krachtens artikel 18 der Statuten is het Hoofd bestuur bevoegd disciplinair op te treden tegen leden die Statuten, reglementen of besluiten van de Bondsraad hebben overtreden dan wel in strijd hebben gehandeld met de algemene belangen of de waardigheid van het Neder landse film- en bioscoopbedrijf. Als beroeps instantie fungeert conform de wettelijke voor schriften op het gebied van de disciplinaire rechtspraak het College van Appel, welk colle ge einde 1976 was'samengesteld uit de heren Drs. F. L. Schimsheimer, voorzitter, C. J. Blad en D. J. van Leen, leden, alsmede G. J. H. Dujardin, Mr. J. M. van der Flier, Mr. M. A. Graftdijk en Mr. W. B. H. A. Heskes, plaats vervangende leden. Er moest nog in enige vacatures worden voorzien. Mej. Mr. C. A. Krietemeyer was wederom secretaris van het College van Appel. Het Hoofdbestuur heeft in 1976 een lid-filmverhuurder de straf van boete ten bedrage van 750.opgelegd wegens herhaalde overtreding van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, terwijl een lid-bio- scoopexploitant de straf van boete ten bedrage van 5000,kreeg opgelegd wegens over treding van het Reglement op de Recetteadmi nistratie en enige andere Reglementen. Eretekens Het hoofdbestuur verleent aan hen die geduren de 10, 25 of 40 jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest, eretekens met bijbeho rende oorkonden. Het lid in kwestie dient daar toe een schriftelijk verzoek in bij het Hoofd bestuur. In 1976 zijn in totaal 39 eretekens uitgereikt tegen 59 in 1975. Er werden 2 gouden brochet tes met briljant (voor dames) en 1 gouden steekspeld met briljant (voor heren) toegekend aan personeelsleden die tenminste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren geweest, alsmede 4 gouden brochettes en 8 gouden steekspelden voor een diensttijd van tenminste 25 jaren en 13 zilveren brochettes en 11 zilveren steekspelden voor een diensttijd van tenminste 10 jaar. Uitkeringen aan oud-werknemers Ingevolge besluit van de algemene ledenver gadering van 1957 is het Hoofdbestuur ge machtigd om uitkeringen uit de Bondskas te doen aan oud-werknemers in het film- en bio scoopbedrijf die bij het tot stand komen van de bedrijfspensioenregeling in 1958 reeds 65 jaar of ouder waren en derhalve niet meer in aan merking konden komen voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Ook nagelaten be trekkingen kunnen van deze regeling profiteren. Het aantal personen dat uit dien hoofde uit keringen uit de Bondskas ontving bedroeg einde 1976 vier (6 in 1975). Filmbeursreglement Krachtens het Filmbeursreglement wordt het toezicht op de filmbeurs uitgeoefend door de filmbeurscommissie. In deze commissie die door het Hoofdbestuur wordt benoemd, hadden in 1976 zitting de heren A. J. Dresscher, H. W. M. Janssen en H. Timmer. Bijzondere vraagstukken hebben zich met betrekking tot de gang van zaken op de filmbeurs, die weder om op maandagmiddagen in Hotel Casa 400 te Amsterdam werd gehouden, niet voor gedaan. Ingevolge artikel 2 van het Filmbeursreglement is in de maanden juli en augustus eenmaal per veertien dagen een filmbeurs gehouden. In het verslagjaar hebben uitvoerige discussies plaatsgevonden over de vraag, of de filmbeurs in zijn traditionele vorm dient te worden ge handhaafd. Uit het overleg hetwelk het Hoofd bestuur heeft gepleegd met de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders bleek, dat als uitvloeisel van de huidige praktijk in de filmhandel continuering van de filmbeurs niet zinrijk werd geoordeeld. De teruggelopen belangstelling duidde reeds in die richting. Mede op grond van de verstrekte afdelingsadviezen besloot het Hoofdbestuur de Bondsraad in zijn eerste in 1977 te houden vergadering voor te stellen het Filmbeurs reglement in te trekken. Overigens was uit het contact met de afdelingen wel komen vast te staan, dat men aan een vorm van regelmatig informeel contact tussen de leden zeer veel waarde hechtte. Met het oog hierop heeft het Hoofdbestuur met inachtneming van de advie zen van een gemengde commissie van bio scoopexploitanten en filmverhuurders nog in het verslagjaar voorbereidingen getroffen voor een maandelijks te houden contactmiddag. Met dit systeem zal in 1977 een aanvang worden ge maakt. 38

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 38