City 4 Hilversum Filmvernietiging Overeenkomstig het Reglement inzake het toe zicht op de vernietiging van filmkopieën dient elk lid, dat het exploitatierecht op een hoofd film of bijfilm voor Nederland bezit een kopie van zodanige film die wegens expiratie van bedoeld recht of om andere redenen voor ver nietiging in aanmerking komt, aan het Bonds bureau ter vernietiging aan te melden. De ver nietiging geschiedt bij de gemeentelijke vuil verbranding te Amsterdam onder toezicht van het Bondsbureau. In het verslagjaar werden 601 kopieën van hoofdfilms vernietigd (716 in 1975) en 528 kopieën van korte films (103 in 1975). Ten behoeve van de licentiehouders en -gevers werden in al deze gevallen certificaten van ver nietiging afgegeven. REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER Er werden 319 titels geregistreerd tegen 306 in 1975. In 20 gevallen werd een ingeschreven filmnaam gewijzigd. In verscheidene gevallen konden kwesties tus sen filmverhuurders terzake van rechten op filmtitels door bemiddeling van het Bonds bureau worden opgelost. In één geval echter moest het Hoofdbestuur een beslissing nemen in een titelgeschil tussen twee leden enerzijds en een derde lid ander zijds, welke beslissing ertoe leidde, dat de be streden inschrijving wel geschiedde, maar onder zekere voorwaarden. Lijst van Geen Bezwaar In 1976 werden weer vele aanvragen betref fende de Lijst van Geen Bezwaar bij het Bonds bureau ingediend. In 1946 gevallen werd de plaatsing toegestaan. De leveranties via het Nederlands Filminstituut zijn daarin niet begre pen, evenmin als de leverantie van films ten behoeve van de militaire kampementen, welke geschiedde op basis van de met het Centraal Filmbureau der Krijgsmacht bestaande regeling. Ten behoeve van de televisie-uitzendingen wer den wederom films geleverd met inachtneming van het met de N.O.S. en de omroepvereni gingen bestaande gentlemen's agreement. 39

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 39