Commissie voor Niet-Commerciële Reclame Deze gemengde Commissie van de Nederland se Bioscoopbond en de Vereniging van Bio scoopreclame-Exploitanten was in 1976 aldus samengesteld: B. W. G. van Royen, Voorzitter; G. A. K. Eerdmans en N. F. van Ewijk, leden; C. S. Roem, toegevoegd lid voor de beoor deling van sponsored films. Secretaris: H. W. Hagenberg. De Commissie ontving vijf aanvragen om advies aangaande prijsreductie of gratis vertoning. Zij adviseerde tot kosteloze vertoning van een pro- pagandaplaat van de Nederlandse Hartstichting alsmede tot het verlenen van 50% reductie op propagandaplaten van de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen", van de Ne derlandse Gasunie voor zuinig aardgasgebruik en van de Vereniging voor Veilig Verkeer voor het gebruik van autogordels. Op grond van een bij haar ingediend scenario voor een promotiefilm van 10 minuten met als ondergeschikt reclame-element de vermelding van de naam van de opdrachtgever besliste de Commissie in principe voor het geven van advies dat deze film voor het zogenaamde 60 meter tarief voor sponsored films in aanmerking zou kunnen komen, mits deze film na vertoning zou blijken te voldoen aan de eisen. Daar er op grond van de bestaande regels in de transportsector op feestdagen geen film vervoer kan plaatsvinden, heeft het Hoofd bestuur in overleg met Van Gend Loos voor een aantal daarvoor in aanmerking komende speelweken andere verzenddata vastgesteld. Dientengevolge moest ook de indeling van de desbetreffende speelweken worden gewijzigd. Contact met afdelingen en leden Het Hoofdbestuur heeft in 1976 omtrent ver schillende kwesties contact gehad met de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfs afdeling Filmproduktie en de afdelingen van bioscoopexploitanten. Dit contact betrof onder meer de te volgen gedragslijn van bedrijfswege na afschaffing van de Bioscoopwet, het systeem van de filmbeurs, de samenstelling van Bonds commissies en aangelegenheden die in de Bondsraad aan de orde kwamen. Met indivi duele leden is over diverse zaken van ge dachten gewisseld. Nationale herdenking De nationale herdenking vond in 1976 plaats op dinsdag 4 mei. Evenals in de voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclames niette ontsteken. Filmvervoer Krachtens de Bondsvoorwaarden vindt de ver zending van het filmmateriaal zowel door de bioscoopexploitanten als de filmverhuurders plaats door middel van een door het Hoofd bestuur aan te wijzen vervoerdienst. In het verslagjaar is het collectieve filmtransport wederom verzorgd door Van Gend Loos. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, die zich over het gehele land uitstrekken. Utrecht geldt als overslagplaats. Hoewel zich in het verslagjaar enige problemen hebben voorgedaan, kan toch worden gesteld, dat het vrij gecompliceerde en omvangrijke film transport in het algemeen op zeer bevredigen de wijze is verlopen. 42

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 42