Het Bondsbureau Algemeen Een van de voornaamste functies van het Bondsbureau is de taak van algemeen secreta riaat van de organisatie, welke taak naast alge mene werkzaamheden ook betrekking heeft op de secretariaatsarbeid ten behoeve van een dertigtal besturen, commissies en dergelijke. Voorts vervullen directie en medewerkers van het Bondsbureau tal van secretariaatswerk- zaamheden bij instellingen, waarin de Bond is vertegenwoordigd, zoals de Stichting Productie fonds voor Nederlandse Films, de Nederlandse Vereniging van Bioscopreclame-exploitanten, de Inkoopstichting voor het Film- en Bioscoop bedrijf, de Stichting Internationale Filmweek Arnhem en de Stichting Cinemanifestatie. Voor het eerst in 1976 werd het Bondsbureau in geschakeld bij de organisatorische werkzaam heid ten behoeve van de Utrechtse Cinemani festatie. Het Bondsbureau fungeert tevens als centrale administratie ter zake van de wekelijkse af rekenstaten der bioscopen. Deze administratie geschiedt enerzijds met het oog op de inning van Bondscontributie en Bumabijdragen, als mede in verband met de recettecontrole, en anderzijds uit een oogpunt van statistiek. Sinds de afschaffing van de gemeentelijke vermake- lijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen is de Bond de enige bron van statistisch mate riaal in de bioscoopsector. Het Bondsbureau houdt zich voorts bezig met de interne en ex terne voorlichting door middel van het jaarver slag, leden- en afdelingscirculaires en door de verstrekking van gegevens en informaties aan de pers. In het verslagjaar zijn na uitvoerige besprekingen maatregelen getroffen ten einde tot een tweewekelijkse verschijning van het Bondsorgaan „Film" te geraken, hetgeen uiteraard een verzwaring van de taak van het secretariaat betekent. Eind 1976 waren er op het Bondsbureau 24 personen werkzaam, onder wie twee part-time krachten. Voorts moest nog in een bestaande vacature worden voorzien. In het verslagjaar vonden enige mutaties plaats in de samen stelling van het personeel. De heer G. C. C. de Haan, die gedurende vele jaren de functie van hoofd van de financiële administratie had ver vuld, verliet het Bondsbureau met het oog op het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Voorts verlieten de heren Drs. P. M. H. Cuijpers, Mr. L. van der Kolk en Th. F. P. Wels het Bondsbureau op eigen verzoek. G.C.C, de Haan Het bureau stond onder leiding van de heer J. Th. van Taalingen. Zijn naaste medewerkers op het secretariaat waren Mej. Mr. C. A. Kriete- meyer en de heren L. Claassen, L. J. M. Geels, A. H. Pieterse en mevrouw M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke. Als hoofd van de financiële administratie fungeerde de heer A. M. A. de Haan, registeraccountant. Werkzaamheden Recettecontroledienst Op de gebruikelijke wijze zijn gedurende het verslagjaar circa tweehonderd recettecontroles bij leden-bioscoopexploitanten uitgevoerd en wel, in concreto, 154 accountantscontroles in de recette-administraties van bioscopen en 40 onderzoekingen in bioscoopzalen annex -kassa's tijdens filmvoorstellingen, de zo genaamde zaalcontroles. Al deze onderzoekingen zijn verricht vanwege de Bondsrecettecontroledienst, welke dienst door het Hoofdbestuur is belast met de feite lijke uitoefening van de in het Reglement op de Recette-administratie belichaamde controle op de opbrengsten van hoofdfilmvertoningen in bioscopen. Een controle, die op haar beurt in het leven is geroepen, niet in de laatste plaats vanwege de daarin gelegen preventies, als een 43

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 43