noodzakelijk geachte tegenhanger van het partagesysteem van opbrengstdeling, anders gezegd de in de Bondsvoorwaarden van ver huur en huur van films voorgeschreven pro centuele auteursprijsvaststelling voor hoofdfilms. Behalve op accuratessetoetsing waren de in gestelde accountantscontroles van de dienst voornamelijk gericht op een periodieke vast stelling per bioscoop van de volledigheid van de op afrekenstaten gedane opbrengstverant woordingen door afstemming met aan- en verkoopnotities van entreebewijzen binnen het raam van de reglementaire centrale entree bewijsvoorziening. De als zaalcontroles aangeduide aanvullende onderzoekingen zijn door personeel van de dienst tijdens bioscoopvoorstellingen verricht om via toetsing van de interne controle op kaartverkoop en kassabeheer, alsmede via ingestelde bezoektellingen en checks op controlestroken, het van geldige entreebewijzen voorzien zijn van bezoekers te kunnen veri fiëren. De controles van de dienst in het verslagjaar hebben in enige gevallen geleid tot naheffingen van filmhuren en Bondsbijdragen en tweemaal tot het opleggen door het Hoofdbestuur krach tens artikel 18 der Statuten van de straf van boete voor bedragen van respectievelijk ƒ2.500 en 5.000,—. Technische Dienst In 1976 zijn 281 technische controles ge houden, zijnde 23 minder dan in het vooraf gaande jaar, zulks als gevolg van langdurige ziekte van de technische inspecteur, de heer E. F. Henny. Er werd in 60 (66) gevallen speciale aandacht besteed aan licht- en geluidsproblemen, film- beschadigingen en automatisering. Voorts werden aanwijzingen gegeven met betrekking tot nieuwbouw, restauratie of de verbouwing van bioscopen. In 47 (34) ons bekende geval len kwamen gedurende het verslagjaar, direct of indirect, als gevolg van aanwzijgingen van de dienst verbeteringen in de bioscoopoutillage tot stand. Van deze 47 gevallen hadden er 40 be trekking op de beeld- en geluidskwaliteit inclu sief filmbeschadigingen, automatisering of andere verbeteringen in de technische outillage, terwijl in de resterende 7 (8) gevallen sprake was van belangrijke verbeteringen van de in richting van de zaal of van de nevenruimten der bioscopen. Het euvel der filmbeschadigingen nam ernstige vormen aan voornamelijk als gevolg van ver minderde oplettendheid bij het gebruik van geautomatiseerde projectie-installaties. De om vang der filmschade was in die gevallen steeds groter dan voorheen, omdat in tijdelijk .onbe mande" cabindes veelal niet tijdig kon worden ingegrepen. De behandeling van dit soort geval len vergde de nodige extra controle-tijd. Per het einde van het verslagjaar was bekend dat de heer Henny, na 26 jaar, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als technisch inspecteur in het begin van 1977 zou neerleggen. Als zijn opvolger is aangetrokken de heer A. Hovenier, die gedu rende een reeks van jaren in de technische sector van het bioscoopbedrijf werkzaam is ge weest. Hij begon zijn inwerkperiode in de laatste maand van het jaar. IN MEMORIAM In 1976 overleden de volgende bedrijfsgenoten: Herman van der Horst, filmproducent te Voge lenzang Mevrouw M. A. C. van Laar-de Winter, exploi- tante van het Luxor Theater te Tiel Mr. A. W. R. Strengholt, directeur en onder directeur van tot het Tuschinski concern beho rende ondernemingen Verder gingen van ons heen de volgende oud- leden of directeuren van leden: E. van Buren E. Hirschbêrg A. van Santen M. A. V. Vermin L. van Wersch Voorts ontviel ons de heer L. H. J. van Aubel te Maastricht, die sedert 1946 donateur van de Bond was. 44

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 44