Afdeling B De sinds 1974 lopende kwestie rond de aanvrage voor twee nieuwe bioscopen in het zogeheten Babylon-complex te 's-Gravenhage was in het verslagjaar nog niet af gerond. Slotoverzicht Op 1-1-77 telde de Afdeling 91 bioscopen, waarvan 40 in Amsterdam, 27 in 's-Gravenhage en 24 in Rotterdam, met respectievelijk 16.500, 10.500 en 12.500 zitplaatsen. Het Bestuur was vertegenwoordigd bij de opening van nieuwe zaken en bij andere belangrijke gebeurtenissen. L. J. M. Geels Wnd. Secretaris Inleiding In het verslagjaar kon helaas weer geen belangrijke stijging van de bruto omzet worden geconstateerd. Als oorzaak hiervan kan o.a. aangemerkt worden de zeer lange, zeer hete zomer. De bruto omzet van de totale afdeling B bedroeg in het verslagjaar 39% van de totale omzet, tegen 37,3% in 1975. Bestuur In de op 2 april gehouden algemene ledenvergadering wer den bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de heren Drs. J. Ph. Wolff, J. van Dommelen en H. W. M. Janssen. Aan het eind van het verslagjaar was het Bestuur als volgt samengesteld: Drs. J. Ph. Wolff, Voorzitter, R. Nas- sette, Vice-Voorzitter, L. van Praag, penningmeester, J. van Dommelen en H. W. M. Janssen, alsmede O. B. W. Douwes Dekker, gedelegeerde. De heer Th.' Wels, die tot dan het secretariaat vervulde, verliet per 1 december het Bondsbureau. In zijn plaats werd aangewezen als waarnemend secretaris: Mevrouw M. C. Wolff-Snijdervan Wissenkerke. Vergaderingen In het verslagjaar werden negen bestuursvergaderingen en twee ledenvergaderingen gehouden. Tijdens de algemene ledenvergadering, gehouden op 2 april, werden de jaarstukken over 1975 behandeld en goed gekeurd. De heer Wolff gaf in zijn hoedanigheid als Bondspenningmeester een toelichting op de financiële bondszaken, welke tijdens de Bondsraadsvergadering ter sprake zouden komen. Ten aanzien van de door het Hoofdbestuur voorgestelde Statutenwijziging bleken geen bezwaren van principiële aard te bestaan. Inzake het voorstel tot wijziging van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten besloot de Afdeling B steun te verlenen aan het standpunt van de Afdelingen C en D. Met het voorstel tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglementwerd akkoord gegaan. Met het voorstel tot wijziging van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden kon de afdeling zich eveneens vere nigen. Het voorstel tot wijziging van het Reglement op de Technische Commissie werd aanvaard, evenals het voorstel tot intrekking van het Reglement op de Weerstandskas. tenslotte werd akkoord gegaan met de herbenoeming van de heer J. Nijland tot Bondsvoorzitter en de drie periodiek aftredende hoofdbestuursleden. Op 21 september vond een buitengewone ledenverga dering plaats, noodzakelijk in verband met de voorstellen tot statutenwijziging en wijzigingen van het Algemeen Be- drijfsreglement. Men kon zich verenigen met het voorstel tot wijziging van de statuten. Met betrekking tot de voorstellen tot wijziging van het Alge meen Bedrijfsreglement, welke in grote trekken voorna melijk het vestigingsbeleid en richtlijnen voor de Commissie Nieuwe Zaken betroffen, was men van mening, dat een meer verfijnde reglementering bepaald gewenst was, en dat de voorstellen als eerste aanzet daartoe nuttig waren, doch dat wel moest worden aangedrongen op een nadere bestu dering door een nieuw te vormen commissie. Nieuwe bioscopen Het Bestuur bracht op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken rapport uit met betrekking tot een groot aantal nieuwe vestigingen. Gesteld kan worden dat een zeer groot percentage der bestuurswerkzaamheden betrekking had op de beoordeling van nieuwe aanvragen ten behoeve van de Commissie Nieuwe Zaken. Gedurende het verslagjaar werden de navolgende bio scopen geopend: City 2, 3 en 4 in Hilversum Tivoli 3 in Leeuwarden, City 2 in Amersfoort, later gewijzigd in Duo 2 (i.p.v. City), Catharijne 2 in Utrecht. Het bestuur heeft positief geadviseerd ten aanzien van on derstaande aanvragen, welke aan het eind van het ver slagjaar nog niet waren geopend: 5 nieuwe theaters in het Rembrandt Theater te Haarlem, dat in verband met deze verbouwing werd gesloten, Lido 2 en 3 te Leiden, Catha rijne 3 en 4 te Utrecht, het theater in de Bagijnenpassage te Arnhem, 3 nieuwe theaters te Enschede, 2 nieuwe thea ters aan de Korenmarkt te Arnhem, 2 nieuwe bioscopen in het Scala theater te Nijmegen en 3 nieuwe theaters in het winkelcentrum Mariënburg eveneens te Nijmegen. Ten aanzien van Euro 5 in 's-Hertogenbosch werden be zwaren geopperd. De Commissie Nieuwe Zaken heeft echter wel toestemming tot vestiging verleend. Ten aanzien van Trianon 2, 3 en 4 te Leiden was aan het eind van het verslagjaar nog geen beslissing genomen door de Commissie Nieuwe Zaken. Met betrekking tot de toestemming van de Commissie Nieuwe Zaken tot vestiging van Grand 1 en 2 te Amers foort heeft het Bestuur beroep aangetekend.; De rapportering van de aanvragen ten behoeve van Catha rijne 3 en 4 te Utrecht, het theater in de Bagijnenpassage te Arnhem en de twee theaters aan de Korenmarkt, even eens te Arnhem, alsmede de vijf theaters te Nijmegen, respectievelijk twee in het Scala Theater en drie in het winkelcentrum Mariënburg, geschiedde aan de hand van de per november van kracht geworden nieuwe reglemente ring. Ook de aanvragen van Trianon 2, 3 en 4 werden aan de hand van deze reglementen behandeld. Gesteld mag worden, dat juist de Afdeling B is geconfron teerd met de problematiek rond deze reglementering, waarbij zaken van principieel belang aan de orde zijn ge komen. Algemeen Aan het eind van het verslagjaar bedroeg het aantal bio scopen 122 in de Afdeling B. Het Bestuur vertegenwoor digde de Afdeling bij de opening van nieuwe theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Wolff-Snijdervan Wissenkerke Wnd. Secretaris 56

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 55