Afdeling C Afdeling D Inleiding In het verslagjaar kon geen belangrijke stijging van de bruto omzet worden geconstateerd. Als oorzaak kan o.a. worden aangemerkt de zeer lange, zeer warme zomer. De bruto omzet van de Afdeling C bedroeg in het verslag jaar 16.4% van de totale omzet van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten. Bestuur In de op 30 maart 1976 gehouden jaarvergadering werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de heren F. A. van Opbergen en G. Schepel. De heer H. Berg werd bij enkele kandidaatstelling herbe noemd tot gedelegeerde. Vervolgens werd de heer Berg benoemd tot bestuurslid in de vacature van de heer J. van Willigen. In de vacature van gedelegeerde, ontstaan door de benoeming van de heer Berg tot bestuurslid, werd bij enkele kandidaatstelling benoemd de heer W. C. Wertwijn. Eind 1976 was het bestuur als volgt samengesteld: H. Miedema, Voorzitter, Drs. C. A. Voskuil, Vice-Voorzitter, F. A. van Opbergen, Penningmeester, H. Berg en G. Schepel. Gedelegeerde was de heer W. C. Wertwijn. De heer Th. Wels, die tot dan het secretariaat vervulde, verliet per 1 december het Bondsbureau. In zijn plaats werd als waarnemend secretaris aangewezen Mevrouw M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke. Vergaderingen: In het verslagjaar werden vijf bestuursvergaderingen en twee ledenvergaderingen gehouden. In de op 30 maart gehouden jaarvergadering werden de jaarstukken over 1975 behandeld en goedgekeurd. Inzake de bespreking van de agenda van de jaarlijkse Bondsraadsvergadering was ten aanzien van het geven van een toelichting op de agendapunten 5 t/m 8 aanwezig de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Akkoord werd gegaan met het voorstel tot wijziging van artikel 15, sub 10 van de Statuten (uitbreiding Presidium). Ten aanzien van het voorstel tot wijziging van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten (het inlassen van een nieuw artikel 15) werd besloten het Hoofdbe stuur te verzoeken dit voorstel in te trekken. Men kon zich verenigen met het voorstel tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsregelement (artikel 8A, sub a1 Met betrekking tot het voorstel tot wijziging van het Aan- vullingsregelement Bondsvoorwaarden werd besloten te adviseren hieromtrent middels overleg tussen de Voorzit ters van de Bedrijfafdeling Filmverhuurders en de Exploi- tantenraad tot een compromis te komen. Geen behoefte werd gevoeld aan het voorstel tot wijziging van het Regle ment op de Technische Commissie. Akkoord werd gegaan met het voorstel tot intrekking van het Reglement op de Weerstandskas. Eveneens kon men zich verenigen met de voorstellen tot herbenoeming van de heren J. Nijland als Bondsvoorzitter, J. Arkenbout, R. H. Gerschtanowitz en Drs. J. Ph. Wolff als leden van het Hoofdbestuur. Op 13 september vond een buitengewone ledenverga dering plaats, noodzakelijk in verband met de voorstellen tot Statutenwijziging en wijzigingen van het Algemeen Be drijfsregelement. Tegen de voorgestelde Statutenwijziging bestond geen overwegend bezwaar. Met betrekking tot de voorstellen tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsregle- ment - de richtlijnen voor de Commissie Nieuwe Zaken - was men unaniem van mening dat een zekere nor mering zeker noodzakelijk is. Men gaf er echter de voorkeur aan dat het gehele vraagstuk eerst aan een nadere studie zou worden onderworpen. Tevens kwam ter sprake een andere opzet voor de wekelijk se filmbeurs, waarbij het Reglement op de Filmbeurs zal moeten worden ingetrokken. De Afdeling stond positief te genover dit voorstel. Nieuwe bioscopen: Het Bestuur bracht op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken rapport uit met betrekking tot de volgende aanvragen van: de heer G. Hollemans te Winschoten tot het gaan exploi teren van een nieuwe bioscoop „Scoop"; Euro-Centrafilm B.V. te Dordrecht tot het gaan exploiteren van een nieuwe bioscoop ,,Cinode"; H. A. Punt B.V. te Heerhugowaard tot het gaan exploiteren van het „Metro Theater"; de heer G. Schepel te Delfzijl tot het gaan exploiteren van City 2; Miedema's Bioscoop- en Exploitatie Mij B.V. tot het gaan exploiteren van het „Studio Thetater" te Sneek. Bovenge noemde theaters werden alle in de loop van het verslag jaar geopend. Door de Commissie Nieuwe Zaken werd tevens toestem ming verleend aan: Jogchem's Theaters B.V. tot het gaan exploiteren van vier nieuwe bioscopen-A te Alphen a/d Rijn; B.V. Tivoli Theater tot het gaan exploiteren van drie nieuwe bioscopen-A te Apeldoorn; Cinex B.V. tot het gaan exploiteren van drie nieuwe bioscopen-A te ïmmen; Bioscoopbedrijf City B.V. tot het gaan exploiteren van „City 2" -te Roosendaal, welke theaters aan het eind van het verslagjaar nog niet in gebruik waren genomen. Algemeen: Gedurende het verslagjaar werden vier gemeenten, welke oorspronkelijk behoorden tot de Afdeling D, overgeschre ven naar de Afdeling C, te weten: Deurne, Hoogezand- Sappemeer, Oldenzaal en Schijndel. Per 31 december bedroeg het aantal ingeschreven bioscopen 108, tegen 110 per 31 december 1975, rekening houdende met bovenge noemde mutaties en nieuwe bioscopen. Het bestuur ver tegenwoordigde de Afdeling bij de opening van nieuwe theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M.C. Wolff-Snijder van Wissenkerke wnd. secretaris Inleiding: In het verslagjaar kon geen belangrijke stijging van de bruto omzet worden geconstateerd. Als oorzaak kan o.m. worden aangemerkt de zeer lange, zeer warme zomer. De bruto omzet van de Afdeling D bedroeg in het verslag jaar 6.7% van de totale omzet van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten. Bestuur: In de op 24 maart gehouden jaarvergadering werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de heren: C. Geerts, E. Holman, B. M. P. Kornet en A. H. W. Schuurman. In de vacature van wijlen de heer Holtslag werd benoemd de heer Th. Abeln. De heer P. Vink werd benoemd tot penningmeester. Gedurende het verslagjaar echter werd 57

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 56