Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel het bedrijf van de heer Vink in de Afdeling C geplaatst. Tijdens de ledenvergadering van 20 september werd tot penningmeester benoemd de heer E. Wierda. Eind 1976 was het bestuur als volgt samengesteld: C. Geerts, Voor zitter, E. Holman, Vice-Voorzitter, E. Wierda, Penning meester, Th. Abeln, S. J. J. M. L. Fonke, B.M. P. Kornet, F. M. P. J. van den Maagdenberg en A. H. W. Schuurman. Gedelegeerde was de heer S. M. Spaniaart. In de vacature van de heer Vink was nog niet voorzien. De heer Th. Wels, die tot dan het secretariaat vervulde, verliet per 1 december het Bondsbureau. In zijn plaats werd als waarnemend secretaris aangewezen Mevrouw M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke. Vergaderingen: in het verslagjaar werden drie bestuurs- en twee leden vergaderingen gehouden. In de op 24 maart gehouden jaarvergadering werden de jaarstukken over 1975 behandeld en goedgekeurd. Van de agendapunten en stukken voor de jaarlijkse Bonds raadsvergadering werden de punten 9 tot en met 14 be sproken. Akkoord werd gegaan met het voorstel tot wijziging van artikel 15, sub 10 van de Statuten (Uitbreiding Presi-* dium). De voorgestelde wijziging van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten (het inlassen van een nieuw artikel 15) werd afgewezen. Men kon zich vere nigen met het voorstel tot wijziging van artikel 8A, sub a1 van het Algemeen Bedrijfsreglement. Met betrekking tot het voorstel tot wijziging van de artikelen 10 en 11 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden stond men alge meen een aangepaste indexering voor. Geen bezwaren waren er tegen het voorstel tot wijziging van het Reglement op de Weerstandskas. Op 20 september vond een buitengewone Algemene Le denvergadering plaats, waarbij de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, was uitgenodigd een toelichting te geven op de voorstellen van het Hoofdbestuur inzake een Statutenwijziging en een wijziging van het Algemeen Be- drijfsregelement, in het bijzonder ten aanzien van een nadere richtlijn inzake de vestigingsmogelijkheid van nieuwe theaters. Voor een nadere toelichting op de wijzigingsvoorstellen wordt eveneens verwezen naar het jaarverslag van de Be drijfsafdeling-Bioscoopexploitanten; Tevens kwam ter sprake een andere opzet voor de wekelijk se filmbeurs, waarbij het Reglement op de Filmbeurs za! moeten worden ingetrokken. De Afdeling stond positief tegenover dit voorstel. Nieuwe bioscopen: Het Bestuur bracht op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken rapport uit met betrekking tot de aanvraag van Me vrouw A. van der Bergh-Martens tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A op het balkon gedeelte van de Forum Bioscoop te Sittard; Forum 2 is ge durende het verslagjaar geopend. Tevens werd door de Commissie Nieuwe Zaken toestem ming verleend aan de Exploitatie Mij Mondragon B.V. tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop- A te Zierikzee, welke tot dan op de Lijst van Geen Be zwaar stond. Tenslotte bracht het Bestuur een gunstig advies uit aan de Commissie Nieuwe Zaken betreffende aanvragen res pectievelijk van de heer C. F. A. Scheepers tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Huissen en van de Stichting Filmliga Lelystad tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Lelystad. Aan het eind van het verslagjaar was ten aan zien van beide laatstgenoemde aanvragen nog geen be slissing genomen door de Commissie Nieuwe Zaken. Gedurende het verslagjaar werden vier gemeenten, beho rende tot de Afdeling D, ingedeeld bij de Afdeling C, te weten Deurne, Hoogezand-Sappemeer, Oldenzaal en Schijndel. Tevens werd uit het bedrijfsregister uitgeschreven het A.M.C.-theater te Geldermalsen Per 31 december 1976 bedroeg het aantal ingeschreven bioscopen 100, tegen 101 per 31 december 1975, reke ning houdend met bovengenoemde mutaties en nieuwe bioscopen. Tenslotte gedenken wij hei Heengaan van Mevrouw M.A.C, van Laar-de Winter, exploitante van het A.M.C.-theater te Geldermalsen en van de heer L. van Wersch, voormalig exploitant van theaters te Bochholtz en Simpelveld. M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke Wnd. Secretaris De ten aanzien van het verslagjaar 1974/1975 gesigna leerde stijgende tendens in het aantal cursisten, heeft zich in deze verslagperiode weliswaar niet voortgezet, maar er was ook geen sprake van een belangrijke terug loop, zodat over stabilisatie gesproken kan worden. Overi gens geldt dit uitsluitend ten aanzien van de zogeheten praktijkcursus, aangezien het tweede gedeelte van de cursus, dat handelt over de onderwerpen Lichttechniek, Elektrotechniek, Voorschriften Elektrotechniek en Ver sterkertechniek, in hoofdzaak bij gebrek aan belangstel ling, niet meer werd uitgegeven. Er werden gedurende het verslagjaar slechts 35 nieuwe werkboekjes afgegeven, tegen 40 in de voorgaande periode. Ook nu bleek weer, dat het regelmatig blijft voorkomen dat operateurs pas geruime tijd nadat zij in dienst zijn getreden een werkboekje aanvragen. Dit bete kent dat de aanwas van nieuwe operateurs slechts gedeel telijk kan worden gerelateerd aan het verstrekken van de werkboekjes. Bestuur Er is in het verslagjaar slechts 1 bestuursvergadering ge houden en wel op 29 april 1976. In deze vergadering zijn de jaarstukken vastgesteld en trad het bestuur in zijn geheel reglementair af. Tegen het einde van de verslagperiode was bekend, dat het Hoofd bestuur van de Nederlandse Bioscoopbond de heer F. van der Heyden, wegens het bereiken van de 70-jarige leef tijd, niet had herbenoemd. In de aldus ontstane vacature was op 31 augustus nog niet voorzien. Dit geldt ook voor de vacature die in 1973 is ontstaan door het overlijden van de heer E. F. W. Trijssenaar. De overige bestuursleden werden herbenoemd, zodat het bestuur er op genoemde datum als volgt uitzag: W. F. Dubbeldeman, voorzitter, J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseiing, H. P. J. van der Hilst, P. Knobbe (Rijksbrand- weerinspectie) en L. Claassen, secretaris. Het bestuur beraadde zich over de vraag of ook het uit geven van deel 2 van de cursus voor zelfstudie-doel einden zou moeten worden gestaakt. Een aantal hoofd stukken zou nl. herdrukt moeten worden, hetgeen zeer hoge 68

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 57