Jeugdfilms Het aantal bezoekers aan Nederlandse jeugd films is in 1976 iets teruggelopen ten opzichte van 1975. Dit aantal bedroeg 309.000 tegen 355.000 in 1975. Er kwamen ook nu weer twee nieuwe films in roulatie, zijnde „Dik Trom weet raad" (premiè redatum 24 juni) van Rex Film uit Schinnen, regisseur: Henk van der Linden, en Peter en de vliegende autobus" (premièredatum 23 december) van Castor Films B.V. te Bussum, regisseur: Karstvan der Meulen. Rex Film heeft hiermede haar 32ste film vol tooid, waarvan er zeer vele nog regelmatig in roulatie zijn en voor Castor Films betekende dit haar derde jeugdfilm. Andere films De produktie van opdrachtfilms, waaronder enige honderden reclamefilms, al dan niet voor televisiegebruik, had ook ditmaal te lijden van de economische teruggang in handel en industrie. Toch was er een zekere mate van stp* Hlsatie en in sommige gevallen zelfs van vooruitgang te bespeuren, alsmede een verplaatsing van acti viteiten naar het gebied van de band/dia-pre sentaties en dat van de video-produkties. Hoewel bij het ter perse gaan van dit verslag nog geen afgerond cijfermateriaal ter beschik king staat, ziet het er naar uit dat er voor 1976 sprake zal zijn van een omzetstijging van circa 10%. De dreiging met opheffing van de STER-re- clame, die in ons vorig jaarverslag werd gesig naleerd, is, mogelijk mede dank zij de inter ventie van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, althans voorlopig opgeheven, hetgeen voor de talrijke filmproduktiebedrijven die zich met de vervaardiging van dit soort films bezighouden, een belangrijke opluchting betekende. Internationale activiteiten In samenwerking met de Rijksvoorlichtings dienst was de bekende Nederlandse stand ook in 1976 tijdens de Internationale Filmmarkt in Cannes (13-28 mei) aanwezig. Er was een klei ne showroom gecreëerd, waarin de op video banden aanwezige korte en lange films geheel of gedeeltelijk aan adspirant-kopers vertoond konden worden. Deze uitbreiding van de be staande faciliteiten heeft naar tevredenheid ge functioneerd. Nederlandse stand op de filmmarkt te Cannes

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 9