Internationale activiteiten In 1977 heeft de Nederlandse Bioscoopbond in samenwerking met de Rijksvoorlichtingsdienst tijcLens de Internationale Filmmarkt in Cannes met de bekende stand acte de présence ge geven. Ook ditmaal was het mogelijk om met behulp van video-banden recente korte en lan ge films geheel of gedeeltelijk aan aspirant kopers te vertonen en er werd van deze faci liteit een regelmatig gebruik gemaakt. Per film was voorts een fraaie kleurenfolder beschikbaar in de Engelse taal, welk promotie materiaal tot stand kon worden gebracht met fi nanciële steun van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse films. Het is de bedoeling zulk een folder voor elke hoofdfilm te vervaar digen, zodat het niet meer nodig is om elke twee jaar een boekje samen te stellen waarin de verschenen hoofdfilms worden opgesomd. Ook in 1977 heeft de Bond in Cannes in samen werking met de R.V.D. een geslaagde Neder landse ontvangst georganiseerd, die bij de tal- De Nederlandse stand in Cannes rijke in Cannes aanwezige Nederlanders en een aantal buitenlandse relaties zeer in de smaak viel. Het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfes tival werd dit jaar van 26 tot 30 september in Berlijn gehouden. De Nederlandse inzending bestond uit 14 films op een totaal van ruim 150 films uit de gehele wereld. Er zijn drie prijzen gewonnen n.l. een tweede prijs in de categorie E voor de film ,,Gijs van Groene- stein, straatveger", vervaardigd door Ideële Filmproduktie te Amsterdam in opdracht van de gemeente Amsterdam; een derde prijs in de ca tegorie A voor de film ,,Sometimes a little help", vervaardigd door Carillon Audiovisual Media B.V. te Amsterdam in opdracht van de N.V. Philips te Eindhoven en een derde prijs in de categorie B voor de film „Amphidredge", vervaardigd door Bob Kommer Studio's B.V. te 's-Gravenhage in opdracht van I.H.C. Holland te Rotterdam. 11

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 10