Voorlichting en promotie Contactmiddag Naast hetgeen de leden op reclamegebied ondernemen ontplooit de Bond activiteiten op het terrein van voorlichting en promotie. De persdienst van het Bondsbureau heeft de publiciteitsmedia weer wekelijks voorzien van gegevens omtrent landelijke en plaatselijke film premières en de belangrijkste prolongaties. Rond 200 filmredacties en een aantal gespe cialiseerde filmjournalisten zijn in het adressen bestand opgenomen. Omtrent de proefprocessen die van Bonds- wege op touw zijn gezet inzake de vertoning in bioscopen van zogenaamde pornografische films en de doorgifte van films door kabel televisienetten, is een aantal afzonderlijke pers berichten verschenen. Op 17 oktober, tijdens de Internationale Film- week Arnhem, heeft de uitreiking plaatsgevon den van de brochure „Wordt verwacht", een overzicht van de nieuwe hoofdfilms, dat in dit geval betrekking had op het seizoen 1977/ 1978. De persdienst van het Bondsbureau was ook nu weer ingeschakeld bij de organisatie van de Internationale Filmweek Arnhem, die van 13 tot en met 19 oktober werd gehouden en waarover hierna uitgebreid wordt gerappor teerd. De perskamer functioneerde tijdens de filmweek op adequate wijze. In samenwerking met de Nederlandse filmverhuurkantoren wer den verschillende activiteiten ontwikkeld. Zo werd voor ontvangst en begeleiding van regis seurs en artiesten uit binnen- en buitenland zorggedragen. Krachtens het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder heeft deze leeftijdsgroep in alle bioscopen van de leden toegang tegen betaling van een gereduceerde entreeprijs en wel op maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd algemeen erkende feestdagen. De reductieprijs per bioscoop bedraagt de helft van de prijs van de duurste rang. In 1977 hebben weer ongeveer 200.000 65-plussers van de reductieregeling gebruik gemaakt. De geschenkbonnen voor bioscoopbezoek, die van Bondswege worden uitgegeven en bij alle bioscopen van de leden verkrijgbaar en inwis selbaar zijn, worden verstrekt in waarden van 10,en 15,De stijgende lijn in de afzet van bioscoopbonnen heeft zich in het verslag jaar voortgezet, wat mede een gevolg is van een toenemend gebruik van de bon voor relaties en personeel en als prijs bij prijsvragen. Het Bondsorgaan „Film" is in 1977 tweeweke lijks verschenen, wat een sterke stijging van de verschijningsfrequentie ten opzichte van vorige jaren betekent, toen het blad tweemaandelijks uitkwam. Als uitvloeisel van de gewijzigde opzet is de aktualiteitswaarde van het orgaan aan zienlijk verhoogd. Bovendien is het langs deze weg voor de bedrijfsgenoten interessant film- annonces en andersoortige advertenties te plaatsen. Van deze mogelijkheden is volgens verwachting gebruik gemaakt. Hoewel het Bondsorgaan in de eerste plaats een leden bulletin is, wordt het tevens verstrekt aan de publiciteitsmedia en aan een beperkte kring van relaties. Samen met het jaarverslag wordt aldus omtrent de gang van zaken in de organi saties en de bedrijfstak een belangrijk stuk interne en externe voorlichting verstrekt. De Werkgroep Publiciteit, die het Hoofdbestuur adviseert op het terrein van voorlichting en promotie, bestond per 31 december uit de volgende personen: Mej. J. de Groot en de heren E. Beneder, F. P. van den Berg, B. J. El- dering, P. de Miranda, Drs. W. J. A. van Roos malen, L. Tilmans en A. D. Werkheim, De heer V. Latenstein van Voorst verliet in de loop van 1977 het bedrijf. Als voorzitter van de Werk- gorep Publiciteit fungeerde de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Vanaf 1 januari 1977 wordt de afdeling voor lichting geleid door de heer B. J. Eldering, die tevens eindredacteur is van het Bonds orgaan "Film". Overeenkomstig de adviezen van een gemeng de commissie van bioscoopexploitanten en filmverhuurders is in 1977 begonnen met het maandelijks organiseren van contactmiddagen voor leden en donateurs van de organisatie. Het afgelopen jaar heeft iedere maand een contactmiddag in Cinema International te Am sterdam plaatsgevonden, waarbij telkenmale een voorvertoning van een nieuwe film van een van de leden-filmverhuurders plaatsvond. Blijkens de in de loop van het jaar gebleken permanente belangstelling mag geconstateerd worden, dat de leden deze vorm van informeel contact bijzonder op prijs stellen. Het ligt dus voor de hand, dat deze succesvolle formule zal worden gecontinueerd. 23

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 22