Internationale Filmweek Arnhem De elfde Internationale Filmweek Arnhem, ge houden van 13 tot en met 19 oktober 1977, is in alle opzichten een groot succes geworden. Niet alleen werd het totale programma bijzon der goed door pers en publiek ontvangen, maar ook kon de Filmweek zich verheugen in een duidelijk stijgende internationale belangstelling, hetgeen bleek uit de komst van een groot aantal regisseurs en hoofdrolspelers, die in Arnhem de presentatie van hun films opluisterden. Conform de opzet van de voorafgaande film- weken werd in het bioscoopcomplex Rem- brandt/Luxe een aantal in kwalitatief opzicht belangrijke films vertoond, met dien verstande dat in Luxe een reeks van wat moeilijker toe gankelijke films werd geïntroduceerd, welke films merendeels nog geen importeur hadden gevonden en speciaal voor de Filmweek naar ons land waren gehaald. Voorts werd een aantal andere Arnhemse bio scopen ingeschakeld voor de vertoning van interessante nevenprogramma's. Aktiviteiten van het Verenigd Nederlands Filminstituut en het Nederlands Filmmuseum, te weten een educa tief programma en een tentoonstelling in het Gemeentemuseum, zorgden ervoor dat Arnhem van 13 t/m 19 oktober geheel in het teken van de Filmweek stond. De Stichting Internationale Filmweek Arnhem ontvangt subsidies van het Rijk, de Gemeente Arnhem en de Nederlandse Bioscoopbond. De Provincie Gelderland heeft zich bereid ver klaard bepaalde activiteiten financieel te steu nen. Het verantwoordelijke Stichtingsbestuur bestond uit de heren J. Th. van Taalingen, Bondsdirecteur, die optrad als voorzitter, Ch. Boost, filmrecensent (vice-voorzitter), Dr. J. A. Hes, directeur van de Stichting Verenigd Ne derlands Filminstituut (secretaris-penningmees ter), J. de Vaal, directeur van het Nederlands Filmmuseum, en R. A. M. Verheul, medewerker 25

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 24