Technische aangelegenheden 1het toepassen van een geschoonde compen satie van 272% met een minimum van 200, per procent per jaar; 2. een initiële loonsver betering van 1%; 3. aanpassing van de loon- tabellen aan het wettelijk minimumloon; 4. ver hoging van de vakantietoeslag van 71/2 tot 8% en verhoging van het minimum van 1200, tot 1500,5. arbeidstijdverkorting voor ou dere werknemers; 6. uitbreiding van de be staande verlofregeling met behoud van loon, in twee gevallen. Verder werd ook hier het wettelijk minimumloon op 1 januari verhoogd met 4,6% en per 1 juli met 3,5%. De prijscompensatie die in deze bedrijfstak per 1 juli moest worden gegeven be droeg 3,3% eveneens met een minimum van 200,per procent per jaar, overeen komende met 660,per jaar. In de CA.O.-commissie hadden dit jaar zitting de heren Mr. H. C. Bitter, Voorzitter, M. Cor- nelissen, J. C. Eekhout, A. H. A. de Groot en C. Treffers, leden-werkgevers, en de heren L. H. Röttger, H. M. J. van der Dungen, H. B. Mul der, en H. Ruiter namens de N.V.V.-Bond ,,Mercurius", leden-werknemers. Tevens was bij het overleg aanwezig de heer H. J. Engels man, zijnde de toekomstige opvolger van de heer Röttger, die binnenkort de pensioenge rechtigde leeftijd zal bereiken. Als secretaris fungeerde de heer L. Claassen. Bedrijfspensioenfonds Het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensioen fonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf was eind 1977 samengesteld uit de heren L. H. Röttger, Voorzitter, Ch. Breyer, G. A. P. Boven- deert, L. J. M. de Groot, A. van der Kooy, H. Miedema, P. J. N. R. Ooms, W. P. van Santé, D. J. H. Swart, J. Th. van Taalingen, J. J. van der Veer, E. C. Verschueren, Drs. C. A. Voskuil en F. H. W. Weyschedé. De heer Miedema fungeerde als secretaris en de heer Voskuil als plaatsvervangend secretaris. De heer Van der Veer trad op als plaatsvervangend voorzitter. Het Bestuur heeft in het verslagjaar besloten alle op 31 december 1976 bestaande pensioen aanspraken met 5% te verhogen. Deze ver hoging geldt zowel voor de rechten die voort vloeien uit de aan het fonds betaalde premies als voor het aanvullend pensioen op grond van diensttijd doorgebracht voor de inwerking treding van het fonds op 1 januari 1958. Op de tijdelijke extra ouderdomspensioenen van vrou welijke gepensioneerden is deze aanpassing niet van toepassing. Wel is het bedrag van het tijdelijke pensioen voor deze gepensioneerden voor iedere week van deelneming verhoogd. Blijkens het jaarverslag over 1976 werd aan het einde van dat jaar aan 544 gepensioneerden ouderdomspensioen uitgekeerd. Er waren 215 weduwen die een weduwenpensioen ont vingen. Verder hadden 22 kinderen recht op wezenpensioen. Het aantal geautomatiseerde bioscopen is ook in 1977 sterk gestegen, zulks mede onder in vloed van het relatief grote aantal nieuwe bioscopen (36) dat gedurende het verslagjaar werd geopend. Het aantal geautomatiseerde bioscopen steeg van 166 op 1 januari tot 227 aan het einde van het verslagjaar. Het aantal half-geautomatiseerde installaties steeg tot 56. In het aantal 70mm-installaties alsmede in het aantal bioscopen dat is uitgerust met appara tuur voor elektro-magnetische geluidsweergave kwam geen verandering zodat deze aantallen zich niet wijzigden (respectievelijk 41 en 40). De Technische Commissie die ook dit jaar be stond uit de heren W. J. M. Jansen, Voorzit ter; D. J. H. Swart, C. L. Wirtz en L. Claassen, secretaris, kwam gedurende het verslagjaar zes maal in vergadering bijeen ter beoordeling van 51 bouwplannen voor nieuwe of inbouw- bioscopen. Bij haar werkzaamhden maakte de Commissie regelmatig gebruik van de diensten van de technische inspecteur van de Bond, de heer A. Hovenier, die de vroegere inspecteur de heer E. F. Henny, per 1 februari 1977 is opgevolgd. Door de Technische Commissie zijn aan de Commissie Nieuwe Zaken de nodige adviezen uitgebracht terwijl in vele gevallen evenals in het voorgaande jaar ook aan aanvragers schrifte lijke adviezen zijn verstrekt over wijziging respectievelijk aanpassing van de voorgelegde bouwplannen. Ook nu werd er herhaalde malen vooroverleg gepleegd met architectenbureaus over aanvragen teneinde de formele behande ling van bouwplannen zo efficiënt mogelijk te laten verlopen. 29

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 28