Organisatorische contacten Binnenland a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut heeft ten doel door samenbundeling van krach ten het culturele werk op audio-visueel gebied in ons land te versterken en uit te breiden. Zij is een samenwerkingsorgaan van de stichtingen Nederlands Filminstituut, Filmcentrum, Film en Jeugd, Audio-visuele Diensten Skoop. Er is een speciale regeling getroffen tussen de Bond en de Stichting Nederlands Film instituut ter zake van de filmlevering door leden van de Bond aan de Stichting in het kader van haar culturele werkzaamheid. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Film instituut en de Raad van Beheer van de Stich ting Nederlands Filminstituut zijn uit dezelfde personen samengesteld, te weten Dr. J. E. An- driessen, voorzitter, Dr. J. C. C. Rupp, vice- voorzitter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secretaris penningmeester bekleedt, Ch. Boost, Mr. J. Ja cobs en J. M. Lücker. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De Nederlandse Film- en Televisie-academie ressorteert onder de Stichting Nederlands Film instituut. De academie is een vierjarige dag school, die opleidt voor creatieve en technische functies in de sectoren van filmproduktie, film- laboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Nederlandse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. b. Stichting Bio-Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie verricht met het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem en de daaraan verbonden mytylschool en werkplaats een belangrijke taak ten behoeve van het min der valide kind. Het bestuur van de Stichting Bio-Kinderrevali datie was eind 1977 als volgt samengesteld: mevrouw A. M. Janssens-Martens en de heren J. Nijland, G. F. de Clerck, M. Gerschtanowitz, P. J. N. R. Ooms en Drs. J. Ph. Wolff. De heer Nijland fungeerde als voorzitter. Directeur van de Stichting is de heer W. J. J. Martinot. Het bioscooppubliek heeft het werk van Bio op traditionele wijze gesteund langs de weg van de Bio-collectes. De Kerstcollecte 1976/1977 bracht op 256.463,66 en de zomercoliecte 1977 279.970,81. De collectes brachten ge zamenlijk circa 125.000,meer op dan de beide collectes van het voorafgaande jaar. De Bond heeft de Stichting Bio-Kinderrevali datie in 1977 wederom een subsidie verleend en wel ter grootte van 10.000, c. Overige vertegenwoordigingen Behalve in de onder a en b genoemde stich tingen was de Bond in 1977 in een aantal andere organen en instellingen vertegenwoor digd. Onderstaand volgt een samenvatting van de voornaamste vertegenwoordigingen. In de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en in de Huishoudelijke Commissie van deze keuring had de heer J. Nijland, Bondsvoorzit ter, zitting tot 5 juli. Op deze datum hielden de commissies namelijk op te bestaan als gevolg van de afschaffing van de Bioscoopwet. In het wettelijke stelsel van de nieuwe jeugdfilmkeu ring is niet voorzien in een vertegenwoordiging van organisaties en instellingen in de bestuurs organen. In de Raad van Beheer van de Stichting Neder landse Filmstudio hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, J. Nijland, J. P. M. A. Smulders en J. van Willigen. Als voorzitter van de Raad van Beheer fungeerde de heer Bosman. In het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films was de Bond vertegen woordigd door de heren M. Gerschtanowitz, J. Nijland en J. Th. van Taalingen, tevens secre taris. De heer Nijland nam de plaats in van de heer G. J. H. Dujardin, die begin 1977 als bestuurslid aftrad. De heer J. Th. van Taalingen vertegenwoordigde de Bond in het bestuur van de Stichting Nederlands Filmmuseum. In de Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst had zitting de heer O. B. W. Douwes Dekker. De Bond was in het Bestuur van de Neder landse Vereniging van Bioscoopreclame exploitanten vertegenwoordigd door de heer J. van Willigen. In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspen sioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren L. M. J. de Groot, H. Miedema, P. J. N. R. Ooms, J. Th. van Taalingen, E. J. Verschueren, Drs. O A. Voskuil en F. H. W. Weyschedé. De heer Miedema fungeerde als secretaris en de heer Voskuil als plaatsvervangend secretaris. In de Raad van Beheer van de Stichting Ar beidsbemiddeling en in de Sub-commissie voor de Amusementskunst was de Bond vertegen woordigd door de heer J. G. Bloem. 30

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 29