In het Bestuur van de Stichting Louis Groen Fonds hadden zitting de heren J. Arkenbout. Joh. Miedema, P. J. N. R. Ooms, tevens voor zitter, P. Silvius en J. P. M. A. Smulders. Buitenland a. U.I.E.C. Van de Union Internationale de l'Exploitation Cinématographique, waarin de nationale orga nisaties van bioscoopexploitanten zijn verenigd, maakt ook onze organisatie deel uit. De U.I.E.C. kwam op 23 mei te Cannes en op 7 oktober te Parijs in vergadering bijeen. Aan de orde kwamen, behalve aangelegenheden van huis houdelijke aard, het verschijnsel van de oneer lijke concurrentie die het bioscoopbedrijf onder vindt van de uitzending van bioscoopfilms door de televisie, de extra concurrerende invloed van de uitzending van bioscoopfilms ten ge volge van de ontwikkeling van de kabeltelevisie, de filmhuurcondities, kwesties op het gebied van de auteursrechtwetgeving en de steun maatregelen in de E.E.G. ten behoeve van de filmindustrie, zulks mede gelet op de problemen die zich in dit opzicht voordoen in verband met de bepalingen van het Verdrag van Rome. b. F.I.A.P.F. De Bond is ook vertegenwoordigd in de Fédé- ration Internationale des Associations de Pro- ducteurs de Films. De F.I.A.P.F, vergaderde op 19 april te Parijs en op 20 mei te Cannes. Behalve aan huishoudelijke kwesties werd aan dacht besteed aan fiscale problemen, zoals dubbele belastingheffing, de verhouding tot de filmarchieven, de bestrijding van de film- piraterij en ontwikkelingen op het terrein van de auteursrechtwetgeving. De F.I.A.P.F, hield zich voorts uitvoerig bezig met excessen op het gebied van de uitzending door de televisie van bioscoopfilms. Daarbij kwam mede ter sprake de niet-geautoriseerde doorgifte door kabelnetexploitanten van bio scoopfilmuitzendingen die via de gebruikelijke televisiezenders plaatshebben. c. F.I.A.D. De Bond maakte ook deel uit van de Fédéra- tion Internationale des Associations de Distri buteurs de Films. De F.I.A.D. kwam op 19 ja nuari te Brussel bijeen. Voorts vonden vergade ringen plaats op 20 mei te Cannes en op 26 ok tober te Milaan. In deze vergaderingen kwam onder meer uitvoerig ter sprake het door de F.I.A.D. ontwikkelde systeem van co-distributie. Verder werd aandacht besteed aan de steun maatregelen van de lid-staten van de E.E.G! ten behoeve van de filmindustrie, de verhouding film/televisie en de filmpiraterij. Uiteraard speel den daarnaast kwesties van huishoudelijke aard een rol. d. Cl.C.C.E. Het Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Européennes behartigt in het bijzonder de belangen van de filmindustrie in de relatie met de Europese Gemeenschap. Het Cl.C.C.E. vergaderde op 20 januari te Brussel, op 29 maart en 1 april te Londen, op 21 mei te Cannes en op 25 en 26 oktober te Milaan. Er vonden in deze vergaderingen onder meer uitvoerige discussies plaats over de denk beelden in Cl.C.C.E.-verband om in het kader van de steunmaatregelen ten behoeve van de filmproduktie te geraken tot een systeem van ..gemeenschapsfilms". Voorts werd. veel aan dacht besteed aan de relatie film/televisie en de aangelegenheid van de doorgifte van bio scoopfilmuitzendingen door de kabeltelevisie. In de vergaderingen van het Cl.C.C.E. speelde tevens een rol een plan om te geraken tot een harmonisering van de steunmaatregelen op het gebied van de filmindustrie in de E.E.G. Ook de censuurproblematiek in Europa werd uit voerig besproken, alsmede de kwestie van de filmpiraterij. Daarnaast kwamen de gebruikelijke huishoudelijke vraagstukken aan de orde, in verband waarmede tevens tot een statutenwijzi ging werd besloten. e. F.E.I.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, waarin via de landelijke organisaties de Europese laboratoria en studio's zijn verenigd, heeft in 1977 eenmaal vergaderd en wel op 24 en 25 november in München. Er is een overzicht gegeven van de algemene gang van zaken in de aangesloten landen; er is gesproken over de vrije uitwisseling van film- kopieën; over Europese steunmaatregelen en over een aantal sociaal-economischer en technische zaken. Tenslotte is een werkbezoek gebracht aan de Bavaria Studio's in München. 31

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 30