II INTERN-ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN Hoofdbestuur Bondsraad In 1977 waren aan de beurt van aftreden de heren Mr. P. A. Meerburg, P. J. N. R. Ooms en P. Silvius. Zij werden in de vergadering van de Bondsraad van 2 mei herbenoemd voor een zittingsperiode van twee jaar. Voorts moest de heer W. Hemelraad om gezondheidsredenen aftreden als lid van het Hoofdbestuur. In de aldus ontstane vacature werd in voormelde ver gadering van de Bondsraad, overeenkomstig een desbetreffende aanbeveling van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders, benoemd de heer R. Wijsmuller. Vanaf 2 mei was het Hoofdbestuur samen gesteld uit de heren J. Nijland, Voorzitter, G. F. de Clerck, P. Silvius en J. van Willigen, leden van het Presidium, J. Arkenbout, R. H. Gersch- tanowitz, Mr. P. A. Meerburg, P. J. N. R. Ooms, R. Wijsmuller en Drs. J. Ph. Wolff. Laatstge noemde fungeerde tevens als Bondspenning meester. De secretaristaak werd vervuld door de heer J. Th. van Taalingen, Bondsdirecteur. Het Hoofdbestuur kwam in het verslagjaar 8 keer bijeen (12 keer in 1976) en het Presi dium 10 keer (15 keer in 1976). De Bondsraad, die statutair de functie van alge mene ledenvergadering vervult, kwam in 1977 tweemaal bijeen en we! voor de jaarlijkse ver gadering op 2 mei en voor een buitengewone vergadering op 13 december 1977. In de jaarvergadering werden het jaarverslag over 1976 en de financiële stukken goedge keurd. Ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films werd een bijdrage over 1977 van 200.000,— vastgesteld. Tevens werd besloten een bedrag van maximaal ƒ500.000,— tijdelijk beschikbaar te stellen ten behoeve van het renteloos verstrekken van geldleningen aan filmproducenten die bijdragen van het Productiefonds ontvangen, zulks op basis van garantiecontracten tussen filmver huurders en bioscoopexploitanten. Ook het contributievoorstel van het Hoofdbestuur werd aanvaard. Voorts werden in de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad voorstellen van het Hoofdbestuur aangenomen tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, de Bondsvoorwaarden, het Contributiereglement en tot intrekking van het Filmbeursreglement. In de buitengewone leden vergadering van 13 december werden voorstel len van het Hoofdbestuur aanvaard tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, het Regle ment op de Filmvertoning, het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, de Bondsvoorwaarden en het Contributieregle ment. Ten aanzien van deze reglementswijzigingen wordt verder verwezen naar het hoofdstuk „Herziening van reglementen". In de samenstelling van de Bondsraad heeft zich in de loop van het verslagjaar een wijziging voorgedaan. Bij de Bedrijfsafdeling Filmver huurders werd de heer W. Hemelraad opge volgd door de heer Drs. W. J. A. van Roos malen. Aan het eind van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: de heer J. Nijland, voorzitter; vanwege de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten: de heren H. Berg, J. van Dommelen, O. B. W. Douwes Dekker, O Geerts, R. H. Gerschtanowitz, H. Holman, H. W. M. Janssen, O A. Koppies, Mr. P. A. Meerburg, H. Miede- ma, R. Nassette, F. A. van Opbergen, J. Pelli- kaan, L. van Praag, Jhr. W. F. van Raab van Canstein, M. S. Schaap, G. Schepel, S. M. Spanjaart, Drs. O A. Voskuil, W. C. Wertwijn E. Wierda, J. van Willigen en Drs. J. Ph. Wolff vanwege de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders de heren J. Arkenbout, A. J. J. Duyvesteyn, P. J. N. R. Ooms, L. J. Paerl, Drs. W. J. A. van Roosmalen, P. Silvius, B. H. Wilton en R. Wijs muller: vanwege de Bedrijfsafdeling Filmproduktie: de heren Y. Brusse, G. F. de Clerck, A. W. H. Kommer en G. J. J. M. Raucamp. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalin gen, was qualitate qua secretaris van de Bonds raad. 32

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 31