Lidmaatschappen en bedrijfregister Aantal leden en bedrijven Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 januari 1978 289, die gezamenlijk 546 bedrij ven exploiteerden. Als ieder jaar is bij dit hoofd stuk opgenomen een overzicht van de aantallen zaken over het verloop van de laatste tien jaren. Ingeschreven werden 8 nieuwe leden. Uit geschreven werden 5 leden, zulks als gevolg van overlijden, overname van exploitaties door andere leden ot opheffing van bedrijven. Commissies Nieuwe Zaken Krachtens het Algemeen Bedrijfsregiement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrijven in het kader van het Bondslidmaatschap de toe stemming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Laatstgenoemde commissie bestaat in meerderheid uit personen staande buiten het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert, dat het Hoofdbestuur ter zake van de inschrijving van nieuwe bedrijven in het Bedrijfsregister en de eventueel daarmede samenhangende toelating van nieuwe leden de beslissingen van de commissies heeft te volgen. Ook in 1977 is er weer een zeer groot aantal aanvragen voor de vestiging van nieuwe be drijven in behandeling genomen, welke aan vragen voor het overgrote deel betrekking heb ben op bioscopen. De Commissie Nieuwe Zaken verleende toe stemming voor de vestiging van 49 permanente bioscopen-A en 2 permanente bioscopen- B. Zij weigerde de toestemming voor 7 perma nente bioscopen-A. Ten aanzien van 6 gewei gerde bioscopen werd van de beslissing in be roep gegaan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, die in 2 gevallen alsnog toestemming verleende en in de overige 4 gevallen de beslis sing van de Commissie Nieuwe Zaken beves tigde. Tevens behandelde de Commissie Be roep Nieuwe Zaken een beroep van een plaat selijke exploitant tegen de door de Commissie Nieuwe Zaken verleende toestemming voor 5 bioscopen-A te Eindhoven. De beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken werd bevestigd. De aldus in totaal 53 toegewezen bioscopen zijn (alfabetisch naar gemeente gerangschikt): Metropole 2 - Den Haag 33

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 32