Arbitrage Alle geschillen tussen leden van de Neder landse Bioscoopbond en tussen leden en dona teurs zijn met uitsluiting van de burgerlijke rechter aan Bondsarbitrage onderworpen. In eerste instantie worden zij behandeld door de Commissie van Geschillen; in tweede instantie door de Raad van Beroep. Alle geschillen tussen leden van de Neder landse Bioscoopbond en leden van de Neder landse Vereniging van Bioscoopreclame-exploi tanten zijn eveneens met uitsluiting van de burgerlijke rechter onderworpen aan arbitrage. Deze geschillen worden behandeld door de Gemengde Commissie van Geschillen in eerste instantie en door de Gemengde Raad van Beroep in tweede instantie. De samenstelling en de werkzaamheid van de verschillende colleges is hieronder vermeld. Commissie van Geschillen Voorzitter: J. van Willigen. Eerste Kamer: J. van Dommelen, lid-bioscoop- exploitant, en J. Arkenbout, lid-filmverhuurder. Tweede Kamer: Jhr. W. F. van Raab van Canstein, lid-bioscoopexploitant, en P. M. Buis, lid-filmverhuurder. Derde Kamer: J. Miedema, lid-bioscoopexploi tant, en P. Silvius, lid-filmverhuurder. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. Secretaris: Mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In 1977 zijn vier geschillen (het jaar daarvoor acht) aanhangig gemaakt. Van deze vier geschillen zijn er twee, voordat de behandeling was aangevangen, ingetrokken. Er werd in twee zaken vonnis gewezen. Van vorengenoemde vier geschillen werden er drie aanhangig gemaakt door leden-film- verhuurders tegen leden-bioscoopexploitanten en één door een niet-lid tegen een lid-filmpro- ducent, die met het niet-lid was overeen gekomen geschillen ter beslechting aan de Bondsarbitrage te zullen onderwerpen. Raad van Beroep Voorzitter: C. J. Blad; plaatsvervangend voor zitter: D.J.van Leen. Eerste Kamer: H. Miedema en F. H. W. Wey- schedé, leden-bioscoopexploitanten; P. J. N. R. Ooms en H. N. de Haan, leden-filmverhuur- ders. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff, leden-bioscoopexploitanten; L. J. Paerl en W. Hemelraad, leden-filmverhuurders. Secretaris: J. Th. van Taalingen. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. In het verslagjaar werd één hoger beroep aan hangig gemaakt. Dit hoger beroep was aan het einde van het verslagjaar nog in behandeling. Gemengde Commissie van Geschillen De Gemengde Commissie van Geschillen bestond in 1977 uit de heren M. Samson, voor zitter; G. A. K. Eerdmans, plaatsvervangend voorzitter; J. van Willigen en Th. de Ruiter, leden; Drs. J. Ph. Wolff en W. Dalmeyer, plaats vervangende leden. In het verslagjaar is geen geschil aanhangig gemaakt. Gemengde Raad van Beroep De Gemengde Raad van Beroep bestond in 1977 uit de heren C. J. Blad, voorzitter; D. J. van Leen, plaatsvervangend voorzitter; F. H. W. Weyschedé, J. Ph. van der Linden en G. F. Turèl, leden; er was één vacature. Plaatsver vangende leden waren: Mr. P. A. Meerburg, H. Miedema, Mr. Dr. J. C. C. Haar en Mej. M. C. Opdam. Er werd in het verslagjaar geen hoger beroep bij de Gemengde Raad aanhangig ge maakt. 41

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 40