Commissie voor Niet-Commerciële Reclame De Commissie voor Niet-Commerciële Reclame beoordeelt verzoeken van sociale instellingen om reductie op de vertoningsprijzen voor propagandaplaten en films of voor kosteloze vertoning daarvan. Zij adviseert te dezen aan zien de betrokken bioscoopondernemers en bioscoopreclamebureaus. De commissie bestond uit de heren B. W. G. van Royen, voorzitter; G. A. K. Eerdmans, N. F. van Ewijk en G. F. Turèl (in de plaats gekomen van het voormalig lid G. van den Brink), leden, alsmede C. S. Roem, toegevoegd lid voor sponsored films Zij adviseerde tot kosteloze vertoning van de jaarlijkse propagandadia van de Nederlandse Hartstichting in de bioscopen in Rotterdam en omgeving en tot reductieverlening van 50% voor een reclameplaat van de Stichting Christe lijke Blindenhulp in een viertal Haagse biosco pen. De commissie adviseerde bovendien het 60-meter tarief te berekenen, vastgesteld voor een bijwerk van Ciné-Fiat, ter lengte van rond 250 meter, met een ondergeschikt reclame element. Commissie Filmbehandeling Teneinde eventueel maatregelen te kunnen nemen tegen het voortdurende euvel der film- beschadigingen, dat zo langzamerhand zorg wekkende' vormen begint aan te nemen, werd door het Hoofdbestuur een commissie ad hoc benoemd die de naam Commissie Filmbehan deling kreeg. In deze Commissie hadden zit ting de heren P. J. N. R. Ooms, Voorzitter, J. van Dommelen, D. J. H. Swart en L. Claas- sen, secretaris. Deze Commissie kwam twee maal in verga dering bijeen en deed het Hoofdbestuur hier na een groot aantal schriftelijke aanbevelingen, waaruit desgewenst een keuze zou kunnen wor den gemaakt. Per het einde van het jaar was over deze materie door het Hoofdbestuur nog niet beslist. Nationale herdenking De nationale herdenking vond in 1977 plaats op woensdag 4 mei. Evenals in de voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclames niette ontsteken. Filmvervoer De verzending en doorzending van het film materiaal vindt ingevolge de Bondsvoorwaar- den door bioscoopexploitanten en filmverhuur ders plaats door een vervoerdienst, die daartoe door het Hoofdbestuur wordt aangewezen. In 1977 is het collectieve filmtransport wederom door Van Gend Loos verzorgd. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, die het gehele land bestrijken. Utrecht is overslag plaats. Van Gend Loos werd al geruime tijd gecon fronteerd met de controle op de naleving van het bepaalde in artikel 140, lid 2 van het Uit voeringsbesluit Autovervoer Goederen, volgens hetwelk op vaste lijnen slechts goederen mogen worden vervoerd van maximum twee „ver laders". Aangezien op onze pakketten tal van afzenders waren vermeld, werd in samenwer king met de vervoerders getracht daarvan ont heffing te verkrijgen. Dit lukte niet, omdat de Rijksinspecteur van het Verkeer aan het besluit strikt de hand wenste te houden. Derhalve zijn de leden-filmverhuurders en de bioscoopreclame-exploitanten geïnstrueerd om op alle vervoeradressen na afzender te vermelden J.o.v. Nederlandse Bioscoopbond" en daarna verhuurder of bioscoop. Eveneens is in het belang van enige bioscopen een routewijziging ingevoerd, waardoor de plaatsen Emmen, Hoogeveen en Klazienayeen aan route 2 kwamen te liggen. Uiteraard waren er wel eens klachten over het filmvervoer, maar die bleven toch tot een mini mum beperkt. Vergissingen zijn nu eenmaal nooit geheel te vermijden, vooral bij personeels wisselingen en tijdens vakanties. Problemen konden na overleg met Van Gend Loos in het algemeen op bevredigende wijze worden op gelost. Daar er op grond van de voorschriften in de transportsector op feestdagen geen filmvervoer kan plaatshebben, heeft het Hoofdbestuur met name in verband met de Hemelvaartsdag een andere verzenddag vastgesteld. Dienten gevolge werd ook de indeling van de des betreffende speelweken gewijzigd. 42

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 41