rapport van een door dit college ingestelde Studiecommissie Recettecontrole, die de op dracht ontving te onderzoeken, of en in hoe verre het technisch functioneren van de Re cettecontroledienst aanpassing behoefde aan de voortschrijdende concernvorming in het bioscoopbedrijf en aan de daarmede samen hangende toeneming van bioscoopcomplexen. Als uitvloeisel daarvan zal het Hoofdbestuur voorstellen bij de Bondsraad indienen tot be paalde wijzigingen in het Reglement op de Recette-administratie. TECHNISCHE DIENST Er zijn in 1977 niet minder dan 471 technische controles ingesteld tegen 281 in het voorgaande jaar. In 52 (60) gevallen is speciale aandacht be steed aan licht- en geluidsproblemen, filmbe- schadigingen en automatisering, terwijl 41 (28) controles betrekking hadden op de bouw res pectievelijk opening van nieuwe bioscopen, ver bouwingen, restauraties of adviezen met betrek king tot mogelijke verbouwingen. In 32 (47) ons bekende gevallen kwamen gedu rende het verslagjaar, direct of indirect als ge volg van aanwijzingen van de Technische Dienst verbeteringen in de bioscoop-outillage tot stand. Daarvan hadden er 20 (40) betrek king op beeld- en geluidskwaliteit, filmbescha- digingen of automatisering. In de resterende 12 gevallen (7) was er sprake van belangrijke ver beteringen van de inrichting van de zaal of van de nevenruimte der bioscopen. Per 1 februari van het verslagjaar heeft de technische inspecteur van de Bond, de heer E. F. Henny, na een 26-jarig dienstverband wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zijn functie overgedragen aan de heer A. Hovenier. IN MEMORIAM In 1977 overleden de hierna vermelde bedrijfs- genoten: Jhr. J. J. van Raab van Canstein, exploiterende het filmlaboratorium Renovo Film te 's-Graven- hage; Adolf Nissa, directeur van het filmverhuurkan toor B.V. Netherlands Fox Film Corporation te Amsterdam; Lily Meyer-Schimmerling, exploiterende het filmverhuurkantoor Victoria Films te Amster dam. Verder gingen van ons heen de volgende oud- leden of oud-directeuren van leden: Otto van Neijenhoff, filmproducent te 's-Graven- hage; J. van der Horst, directeur van het voormalige Van Swinden Theater te Amsterdam; Seymour Moses, oud-directeur van het filmver huurkantoor M. G. M. te Amsterdam. Voorts overleed de heer L. J. M. Demmenie, directeur van L. Demmenie, Bureau voor Film en Projectiereclame te Delfgauw. Catharijne 4- Utrecht

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 43