52 4.000,a 5.000.te fourneren, teneinde het onder zoek van start te laten gaan. Tenslotte bleken er 7 a 8 deelnemers bereid het benodigde bedrag van circa 35.000,bijeen te brengen en kon in het laatste kwar taal van het verslagjaar met de onderzoekwerkzaamheden worden begonnen. Het eindrapport zal zeker niet voor eind 1978 beschikbaar zijn. Met de Kunstenaarsorganisatie-NVV is een regeling getrof fen voor muzikale medewerking aan TV-commercials en er kwamen van die organisatie voorstellen voor een uniform artiestencontract, in hoofdzaak gericht op de speelfilm. Met enige gedelegeerden van de hoofdfilmproducenten werd over deze materie overleg gepleegd, waarbij een groot aantal praktische bezwaren tegen de voorgestelde overeenkomst ter tafel kwam. Per het einde van het jaar was deze zaak nog niet met genoemde organisatie behandeld. Er is ook dit jaar weer een aantal aanvragen tot plaat sing op de Lijst van Geen Bezwaar behandeld, waarover elders in dit verslag nadere gegevens zijn opgenomen. Voorts werd in oktober aan 11 bedrijven, die reeds geruime tijd op de Lijst van Geen Bezwaar hadden gefigureerd aan geraden, respectievelijk nogmaals aangeraden, het Bonds lidmaatschap aan te vragen. Teneinde de procedure te vergemakkelijken, werd bij dit advies een voorbeeld voor een lidmaatschapsaanvrage gevoegd en werden de nodige verdere informaties verstrekt over de te volgen werkwijze. Met het Bureau voor Filmverzekeringen is het in 1976 on derbroken overleg hervat, nadat bekend was geworden dat aan een lid-filmproducent, wegens overtreding van het Besluit Filmverzekeringen, door het Hoofdbestuur de straf van waarschuwing was opgelegd. In het laatste kwartaal van 1977 kon een aantal verbeteringen in het verzekerings pakket aan de leden worden bekend gemaakt, waarbij tevens is medegedeeld dat een derde makelaar met de beide partners in het Bureau voor Filmverzekeringen was overeengekomen onder bepaal'de voorwaarden film verzekeringen te mogen blijven afsluiten met haar be staande relaties in het filmproduktiebedrijf. Er is voorts uitvoerig overleg gepleegd over de wenselijk heid respectievelijk mogelijkheid van permanente aanslui ting van de filmproduktie-, laboratorium- en studiobedrijven bij het Bedrijfspensioenfonds, ook al werken deze be drijven niet regelmatig voor de bioscopen. Op dit terrein werd een enquête onder de leden ingesteld, waarvan de re sultaten per het einde van het jaar nog in behandeling wa ren. Over het ook reeds in voorgaande verslagen genoemde RVD-filmopdrachtcontract voor B-films zijn onze vertegen woordigers en die van de NBF het in de eerste helft van het jaar met de RVD eens geworden, zodat het nieuwe, sterk verbeterde, contract daarna in gebruik kon worden genomen. Helaas zijn de reeds lang verwachte tegenvoorstellen van C.R.M, voor het nieuwe A-contract ook dit jaar niet ver schenen. Wel waren er tegen het einde van het jaar te kenen, die erop wezen dat van overheidswege aan die voor stellen de laatste hand werd gelegd. Het in 1976 hervatte periodieke overleg met het NBF- bestuur werd in het verslagjaar gecontinueerd, maar leidde nog niet tot concrete resultaten, mede als gevolg van het feit dat men het aan NBF-zijde erg druk had met de or ganisatie van haar 25-jarig jubileum. Van de kant van de Vereniging van Leveranciers van AV- Media werden wij benaderd voor medewerking aan een in 1979 te organiseren tentoonstelling op dat gebied in het ka der van de tweejaarlijkse onderwijstentoonstelling in de Jaarbeurs te Utrecht. Vertegenwoordigers van het bestuur namen zitting in de voor dat doel opgerichte tentoonstel- lingscommissie, die later omgezet zal worden in een stich ting. Tegen het einde van het verslagjaar gaven de hoofdfilm producenten te kennen op korte termijn te willen vergaderen over organisatorische hervormingen, met dien verstande dat zij voor zichzelf binnen de organisatie zelfstandigheid wensen, onder andere om in de huidige, ook voor die sec tor moeilijke tijd, slagvaardiger en sneller te kunnen reage ren. De gewenste vergadering kon niet meer voor het einde van het jaar worden georganiseerd. BIJEENKOMSTEN EN MANIFESTATIES Er zijn in 1977 alleen een viertal onderlinge bijeenkomsten van hoofdfilmproducenten gehouden, in hoofdzaak be doeld om te spreken over de eerder genoemde nota aan de Minister van C.R.M, en over de werkwijze tijdens de Filmmarkt Cannes 1977. In de overige sectoren was er kennelijk weinig of geen behoefte aan onderling beraad. Ten aanzien van de Nederlandse vertegenwoordiging in Cannes werd dit jaar veel aandacht besteed aan de publi citaire kant van de zaak. Met medewerking van de Stich ting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen werd een advertentiecampagne gevoerd in het speciale nummer van het blad Variety, dat jaarlijks tijdens het Filmfestival van Cannes verschijnt. Deze cam pagne, waarbij de Nederlandse filmproduktie goed voor de dag kwam, trok veel aandacht. De deelname aan de Filmmark't in Cannes, die ook dit jaar met behulp van de bekende stand in samenwerking met de RVD geschiedde, had nog een tweede bijzonderheid, namelijk dat bij wijze van experiment mevrouw D. Kok in Cannes aanwezig was, teneinde voor de hoofdfilmproducenten die daarvoor be langstelling hadden, contacten met buitenlandse inkopers te verzorgen. Helaas was er dit jaar, zoals elders uit het verslagjaar blijkt, weinig nieuw filmmateriaal beschikbaar, zodat mevrouw Kok niet optimaal kon functioneren. Wel zijn de nodige contacten gelegd, die mogelijk in de toe komst resultaten zullen opleveren. Er werd verder in de stand met videobanden gewerkt, terwijl over fraai promotiemateriaal in kleuren en per film kon worden beschikt. Dit materiaal werd in opdracht van het Productiefonds vervaardigd, met de bedoeling dit in de toekomst bij wijze van algemene promotie te blijven doen. De manifestatie Opdrachtfilm 1977 vond dit jaar plaats op 19 april, wederom in het Euro Cinema-complex te 's-Her- togenbosch. De belangstelling was opnieuw bevredigend en het programma, dat vlekkeloos verliep, viel bij de be zoekers in de smaak. De Prix d'Amsterdam ging naar de film „Gas onder ons", vervaardigd in opdracht van de Ne derlandse Gasunie door Cinecentrum N.V. De S.A.M.-prijs viel ten deel aan de film 'Maxi machines for mini dredging, (Amphidredge), vervaardigd in opdracht van I.H.C. Holland door Bob Kommer Studio's B.V. Tijdens de Filmweek in Arnhem, die plaatsvond in de pe riode van 13 tot en met 19 oktober en waarin helaas geen nieuwe Nederlandse hoofdfilm kon worden uitge bracht, werd op 18 oktober in het Saskia Theater aldaar de bekende manifestatie „Open Doek" gehouden, waarbij

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 50