Afdeling B 55 Overige kwesties Evenals in voorgaande jaren gebruikelijk was heeft de afde ling een collectieve contributie betaald aan de verenigingen voor vreemdelingenverkeer in Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. In 1977 werd de deelneming aan de Federatie van On dernemersorganisaties in de Regio Amsterdam (FORAM) voortgezet. Jhr. W. F. van Raab van Canstein, die als vertegen woordiger van de afdeling in deze organisatie optreedt, heeft verschillende malen verslag uitgebracht over de ac tiviteiten van de FORAM, welke zich in niet onbelang rijke mate hebben gericht op de Amsterdamse verkeers situatie en met name op de plannen van de gemeente om een zogenaamde binnenring tot stand te brengen. Deze binnenring vormt, ook naar de mening van het afde lingsbestuur, een ernstige bedreiging voor de toegankelijk heid van de Amsterdamse binnenstad, hetgeen uiteraard ook de exploitatie van de bioscopen aldaar zal bemoeilij ken. Ook in beide andere grote steden hield men zich be zig met de binnenstadproblematiek. Het afdelingsbestuur wordt voor wat de Haagse situatie betreft regelmatig op de hoogte gehouden door de heer R. Uges. Voorts heeft de afdeling zich in het afgelopen jaar enkele malen met zorg gebogen over gevallen van geweldpleging in de bioscopen. Het afdelingsbestuur is van mening, dat een goede samenwerking met de plaatselijke politie in dit verband de beste oplossing biedt. Het spreekt voor zich, dat de afdeling met grote interesse het verloop heeft gevolgd van het proefproces dat van Bondswege is aan gespannen inzake de vertoning van pornografische films. In dit verband heeft men grote waardering voor het beleid dat door het Hoofdbestuur te dezer zake is gevoerd. Voorts werd in het verslagjaar een uniforme regeling getrof fen voor de drie grote steden ten aanzien van het bioscoop bezoek voor personeelsleden, welke regeling op 31 decem ber 1977 van kracht werd. In de publiciteit, welke vanwege de afdeling wordt ver zorgd, zijn in het verslagjaar geen wijzigingen aangebracht. De kaderannonces werden ook in 1977 weer tot tevreden heid gerealiseerd door respectievelijk Brandt Advertising in Amsterdam, Die Haghe in 's-Gravenhage en Intermarco te Rotterdam, Nieuwe bioscopen In het verslagjaar zijn twee nieuwe bioscopen geopend, terwijl eveneens twee theaters gesloten werden. De beide nieuwe bioscopen bevinden zich in Amsterdam, te weten City 5 en City 7, terwijl gesloten werden het Royal Theater te Amsterdam en het Colosseum Theater te Rotterdam. Ten aanzien van voormelde nieuwe exploitaties waren reeds in 1976 door het Bestuur positieve adviezen uitgebracht aan de Commissie Nieuwe Zaken. Voorts werden in het ver slagjaar nog positieve adviezen uitgebracht inzake plan nen voor drie nieuwe Royal bioscopen te 's-Gravenhage en drie nieuwe bioscopen te Amsterdam, te exploiteren door de B.V. Maatschappij voor Cinegrafie en de B.V. Urbi. Voorts werd ten behoeve van de Commissie Be roep Nieuwe Zaken een negatief advies uitgebracht inzake de aanvrage voor twee nieuwe bioscopen in het zoge heten Babylon-complex te 's-Gravenhage. Slotoverzicht Eind 1977 telde de afdeling 91 bioscopen, waarvan 41 in Amsterdam, 27 in 's-Gravenhage en 23 in Rotterdam, met respectievelijk 16.000, 10.500 en 11.600 zitplaatsen. Het Bestuur was vertegenwoordigd bij de opening van nieuwe zaken en bij andere belangrijke gebeurtenissen. L. J. M. Geels, Secretaris Bestuur In de op 12 april 1977 gehouden Algemene Ledenvergade ring werden de aftredende Bestuursleden R. Nassette en L. van Praag bij enkele kandidaatstelling herkozen, evenals de heer O. B. W. Douwes Dekker als gedelegeerde in de Bondsraad. Aan het einde van het verslagjaar was het Be stuur als volgt samengesteld: Drs. J. Ph. Wolff, Voorzitter; R. Nassette, Vice-Voorzitter; L. van Praag, penningmeester, alsmede J. van Dommelen en H. W. M. Janssen, leden. Gedelegeerde was de heer O. B. W. Douwes Dekker, secretaris: mevrouw M. C. Wolff- Snijder van Wissenkerke. Vergaderingen Gedurende het verslagjaar werden twee ledenvergaderin gen belegd, terwijl het Bestuur tien keer bijeenkwam. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van 12 april 1977 werden de jaarstukken behandeld en goedgekeurd. De heer Wolffhierbij optredend in zijn functie van Bonds penningmeester gaf een toelichting op de financiële bondsstukken, waarvan de presentatie voor het eerst op een andere meer uitgebreide wijze geschiedde. Hoewel ten aanzien van de voorstellen van het Hoofdbe stuur tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement een aantal opmerkingen werden gemaakt, ging men toch in grote trekken hiermede akkoord. Temeer daar reeds vast stond, dat de Commissie Vestigingsnormen haar werk zaamheden nog niet had afgerond en dat dus nog nadere verfijningen voortkomend uit de praktijk zouden kunnen worden aangebracnt. Op 16 november 1977 werd dan ook een Buitengewone Algemene Ledenvergadering belegd, waar de bovenge noemde aanpassingen in de vestigingsreglementering aan de orde kwamen. Gezien het grote aantal aanvragen tot vestiging van nieuwe theaters juist in de Afdeling B ter illustratie: het Bestuur vergaderde tien keer waarbij telkenmale advies moest wor den uitgebracht aan de Commissie Nieuwe Zaken over nieuwe aanvragen was het van groot belang dat ook juist deze Afdeling zich een gefundeerd oordeel over de voor gestelde wijzigingen kon vormen. Ook toen kwamen weer een aantal vragen naar voren, waarop bij volgende wijzigin gen weer een antwoord moet volgen. Tijdens de laat ste vergadering werd tevens akkoord gegaan met voor stellen tot wijziging van de volgende reglementen: het Contributiereglement, de Bondsvoorwaarden, artikel 24 C van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten en het Reglement op de Filmvertoning. Tenslotte moet worden opgemerkt dat de belangstelling van de le den voor de beide Afdelingsvergaderingen verheugend groot was. Nieuwe bioscopen Ook gedurende dit verslagjaar werden weer een groot aantal nieuwe bioscopen geopend: In Amersfoort: Grand 2 en 3; In Arnhem: het Cine Café, als mede Scène 1 en 2, Cinesol te Breda, Rembrandt 2 tot en met 5 te Eindhoven, waarbij moet worden opgemerkt dat

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 53