Afdeling C het Select Theater verdween ten behoeve van deze uit breiding, Alhambra 4 en 5 te Enschede, Lido 2 en 3 te Leiden, Catharijne 3 en 4 te Utrecht en Carolus 2 te Nijmegen. Eveneens bracht het Bestuur advies uit ten aanzien van een aantal aanvragen, welke aan het eind van het verslagjaar nog niet waren geopend. Het betrof een aanvraag van 8 nieuwe theaters te Eindhoven, later gewijzigd in een aan vraag van 5 nieuwe bioscopen, waarover het Bestuur zowel advies diende uit te brengen aan de Commissie Nieuwe Zaken, als de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Voorts werd geadviseerd ten aanzien van een splitsing van het Palace Theater te Arnhem, alsmede ten aanzien van de uit breiding met één bioscoop van het Grand Theater te Amersfoort. Ook werd behandeld een aanvraag voor zes nieuwe theaters in Arnhem, waarbij eveneens de Commissie Beroep Nieuwe Zaken moest worden ingeschakeld. Ten aanzien van een splitsing van één zaal van het Euro cinema Complex te Den Bosch in drie bioscopen werd rapport uitgebracht aan de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Verder werd advies uitgebracht aan de Commissie Nieuwe Zaken met betrekking tot een aanvraag van vier nieuwe bioscopen te Leeuwarden, voor twee nieuwe bioscopen te Alkmaar, een splitsing van het Concerthuis te Groningen, voor Camera 2 en 3, eveneens te Groningen en van City 2 en 3 te Utrecht Algemeen Evenals het Select Theater te Eindhoven werd gesloten het Grand Theatre te Groningen. Aan het einde van het verslagjaar waren ingeschreven in de Afdeling B 144 bioscopen. Ten aanzien van de bruto-recette van de totale bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten bedroeg het aandeei van de Afdeling B daarin 38,9%. Het Bestuur vertegenwoordigde de Afdeling bij de opening van theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke Secretaris Bestuur In de op 13 april 1977 gehouden Algemene Ledenverga dering werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de bestuursleden H. Miedema en Drs. C. A. Voskuil. De heer Miedema werd tevens herbenoemd tot voorzitter van de Afdeling C. Eind 1977 was het bestuur als volgt samengesteld: H. Miedema, voorzitter, Drs. C. A. Voskuil, vice-voorzit- ter, F. A. van Opbergen, penningmeester, H. Berg en G. Schepel, leden. Gedelegeerde was de heer W. C. Wertwijn. Secretaris was mevrouw M. C. Wolff-Snijder van Wissen kerke. Vergaderingen In het verslagjaar werden twee ledenvergaderingen gehou den. Het Bestuur kwam vijf keer bijeen. Tijdens de Leden vergadering van 13 april 1977 werden de jaarstukken goed gekeurd. Tevens werd uitvoerig gediscussieerd over de wij zigingsvoorstellen van het Hoofdbestuur, waarbij vooral de nadruk kwam te liggen op de behandeling van artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsregelement, waar het vestigingsbeleid ter sprake komt. Duidelijk werd vastgesteld dat de daarbij voorgestelde wijzigingen nog niet als definitief dienden te worden bescheuwd. Een verdere aanpassing aan gebruik in de praktijk zou zeker nodig blijken. Tijdens deze vergadering ging men tevens akkoord met een voorstel tot wijziging van de Bondsvoorwaarden. Op 25 no vember werd een buitengewone Algemene Ledenverga dering belegd, waar de reeds op de vergadering van 13 april aangekondigde wijziging van het Algemeen Bedrijfs- reglement werd behandeld. Tevens werden behandeld wijzigingsvoorstellen van de volgende reglementeringen: het Contributiereglement; de Bondsvoorwaarden; artikel 24 C van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoop exploitanten en het Reglement Filmvertoning, waarbij men zich in grote trekken kon verenigen met de voorstel len. Nieuwe bioscopen Tijdens het verslagjaar werden geopend: Tivoli 2, 3 en 4 te Apeldoorn, Eurocinema 1 t/m 4 te Alphen a/d Rijn, Luxor 2 te Deventer, Euro 1 t/m 3 te Emmen, het Alpha Theater te Lelystad, City 2 te Roosendaal, Luxor 2 te Venray en City 2 te Zeist. Op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken bracht het Bestuur eveneens een advies uit over een aantal aanvragen tot vestiging van nieuwe theaters. Advie zen werden verstrekt met betrekking tot de aanvragen: van Cinema Royal B.V. te Oss voor de vestiging van een complex met drie bioscopen; van de Firma Bouts en Put- zeist voor de vestiging van het Hollandia Theater te Val kenburg; van Croonenbergs Exploitatiemaatschappij van Bioscopen B.V. voor de vestiging van het Centraal Theater 2 te Helmond en van de Bioscoop Exploitatie Maatschappij (B.E.M.) B.V. voor de vestiging van een twee de bioscoop in het E.D.B. Theater te Deventer en voor de vestiging van een bioscoop te Zutphen. Algemeen Gedurende het verslagjaar werden drie gemeenten, eerst behorende tot de Afdeling D, ingedeeld in de Afdeling C, te weten: Echt. met drie theaters, Sittard met twee theaters en Ter- neuzen met één theater. Per 31 december 1977 waren ingeschreven 128 bioscopen tegen 108 per 31 december 1976. Het aandeel van de Afdeling C in de bruto-recette van de totale bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten bedroeg 18,5%. Het Bestuur vertegenwoordigde de Afdeling bij openingen van theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke Secretaris 56

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 54