Afdeling D Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Bestuur In de op 6 april gehouden jaarvergadering werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de heren Th. Abeln, S.J.J.M.L. Fonke, F.P.M.J. van den Maagdenberg en E. Wierda. In de vacature van de heer P. Vink werd bij enkele kan didaatstelling benoemd de heer V. N. Reumer. Eind 1977 was het bestuur als volgt samengesteld: C. Geerts, voorzitter, H. Holman, vice-voorzitter, E. Wierda, penningmeester, Th. Abeln, S. J. J. M. L. Fonke, B. M. P. Kornet, F. P. M. J. van den Maagdenberg, V. N. Reumer en A. H. W. Schuurman, gedelegeerde was de heer S. M. Spanjaart. Secretaris was mevrouw M. C. Wolff-Snijder van Wissen- kerke. Vergaderingen In het verslagjaar werden twee ledenvergaderingen gehou den, terwijl het Bestuur drie keer bij elkaar kwam. In de op 6 april gehouden jaarvergadering werden de jaar stukken van de Afdeling behandeld en goedgekeurd. Voor de behandeling van de agendapunten en stukken voor de jaarlijkse Bondsraadvergadering werd uitgenodigd het Hoofdbestuurslid, Drs. J. Ph. Wolff. Deze gaf aller eerst een toelichting op de financiële jaarstukken, welke dit jaar voor het eerst op een andere meer gedetail leerde wijze aan de ieden werden voorgelegd. Daarna werd uitvoerig ingegaan op de reglementswijzi gingen ten aanzien van het vestigingsbeleid, waarbij te vens werd medegedeeld dat de vaste Commissie Vesti gingsnormen op dat moment tot een globale opzet was gekomen. Aan het eind van het jaar konden derhalve nieuwe wijzigingen verwacht worden. Ten aanzien van de behandeling van deze nieuwe wijzingen werd een tweede ledenvergadering uitgeschreven voor 17 november 1977, waarop wederom de heer Wolff een toelichting kwam geven over de voorgestelde wijzigingen, welke voornamelijk ge zien moesten worden als een nadere verfijning van het bestaande reglement. Structurele wijzigingen waren hierin niet opgenomen. Tijdens deze vergadering werd tevens akkoord gegaan met voorstellen tot wijziging van de volgende reglementen: het Contributiereglement, de Bondsvoorwaarden, artikel 24 C van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten en het Reglement Filmvertoning. Tenslotte moet worden opgemerkt dat de belangstelling van de leden van de Afdeling D voor beide vergaderingen teleurstellend te noemen is. Nieuwe bioscopen Tijdens het verslagjaar werden geopend Apollo Luxe te Huissen, waarvoor het Bestuur al tijdens het verslagjaar 1976 advies aan de Commissie Nieuwe Zaken had ver strekt. Tevens bracht het Bestuur een advies uitten aanzien van aanvragen voor het City Theater te Uithuizen en het Corso Theater te Leek, beide van Rodenex B.V., welke firma tevens toestemming kreeg tot het vestigen van een reisbioscoopexploitatie. Tenslotte bracht het Bestuur adviezen uit aan de Commissie Nieuwe Zaken betreffende aanvragen respectievelijk van de Exploitatie Maatschappij Groot-Van der Heide B.V. voor een nieuwe bioscoop te Enkhuizen, de Firma Royal Amu- sementsbedrijven voor het gaan exploiteren van Centrum Bio te Kerkrade. Moeilijker was de advisering ten aanzien van aanvragen van respectievelijk de heer G. Duiveman en Phoenix Film B.V., welke allebei een nieuw theater te Wa- geningen wilden vestigen, onafhankelijk van elkaar. Algemeen Gedurende het verslagjaar werden drie gemeenten, beho rende tot de Afdeling D, ingedeeld in de Afdeling C, te weten: Echt, met drie theaters, Sittard met twee theaters en Terneuzen met één theater. Gesloten werden: de Nova Bioscoop te Bodegraven, het Luxor Theater te Eerbeek, Bioscoop de Brink te Olde- broewk, de Parkgebouw Bioscoop te Rijssen en Bioscoop „De Kroon" te Gulpen. Ten aanzien van de totale bruto-recette van de bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten bedroeg het aandeel van de Afdeling D 6,2% Aan het eind van het verslagjaar waren ingeschreven 84 bioscopen, alsmede 13 reisbioscopenex- ploitaties. Het Bestuur vertegenwoordigde de Afdeling bij de opening van theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Wolff-Snijder van Wissenkerke Secretaris Gedurende het verslagjaar, dat loopt van 1 september tot en met 31 augustus, bleef het gemiddelde aantal cursisten ten opzichte van het voorgaande jaar nagenoeg con stant. Door het afvallen van de cursussen die zich bezig houden met de gerichte theoretische onderwerpen, bleef slechts een gering aantal cursisten over, zoals elders uit dit verslag zal blijken. Na de nodige moeite slaagde het bestuur er in om in febru ari 1977 voor de derde maal een C-cursus van start te laten gaan, zijnde zoals bekend, een mondelinge cursus die zich bezighoudt met de automatisering van projectie installaties. Er zijn gedurende het verslagjaar 50 nieuwe werkboekjes afgegeven tegen 35 in de voorgaande periode. De aanwas van nieuwe operateurs kan hieruit slechts ten dele wor- den afgeleid, omdat het blijft voorkomen, dat pas een werk boekje wordt aangevraagd, nadat de betrokkene(n) soms al jaren in dienst is (zijn). BESTUUR Gedurende het verslagjaar werd slechts 1 bestuursverga dering gehouden en wel op 16 augustus, in deze ver gadering zijn de jaarstukken ongewijzigd vastgesteld en trad het bestuur reglementair af. Tegen het einde van het verslagjaar was bekend, dat het Hoofdbestuur de zitting hebbende bestuursleden had her benoemd en niet had voorzien in de beide vacatures, die al enige tijd bestaan. Het bestuur zag er derhalve op 31 augustus 1977 als volgt uit: W. F. Dubbeldeman, voorzit ter, J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseling, H. P. J. van der Hilst, P. Knobbe (Rijksbrandweerinspectie) en L. Claas- sen, secretaris. 57

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 55