In de bestuursvergadering werd een aantal lopende zaken nader besproken, waaronder het plan om te komen tot een verkorte schriftelijke cursus over de onderwerpen die voor dien in het tweede deel van het Handboek der Bioscoop techniek werden behandeld. Door het Hoofdbestuur is in het voorgaande verslagjaar een aanvullende subsiudie van circa 5.000.voor dit doel in het vooruitzicht gesteld en inmiddels is contact gelegd met een aantal deskundigen voor het schrijven van een deel van de lessen. Wegens tijdgebrek aan de kant van de be trokkenen, kon echter tijdens dit verslagjaar geen begin worden gemaakt met de voorbereiding tot het verschijnen van de nieuwe cursus. CURSUS-C Nadat zeer veel moeite was gedaan om de cursus-C in stand te houden, waren tegen eind 1976 tenslotte 16 cur sisten bijeen gebracht en kon op 1 februari 1977, na een onderbreking van 2 jaren, eindelijk met een nieuwe cursus worden begonnen. Er werd wederom gebruik ge maakt van de faciliteiten van de Elektro Technische School in Amsterdam en de heer A. H. de (vletter, die als docent aan deze school is verbonden, werd opnieuw belast met de leiding van de C-cursus. Voorafgaande aan de cursus was aan 7 kandidaten een toelatingsexamen afgenomen, waarbij 4 cursisten moesten worden afgewezen. Per het einde van het verslagjaar wa ren 3 cursisten afgevoerd, omdat de lessen voor hun te zwaar bleken, of omdat hun interesse was gewijzigd. De resterende 13 leerlingen behaalden tijdens de tentamens goede cijfers en volgen de lessen met veel belangstelling. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN Zoals bekend, wordt sedert enige tijd alleen nog de schrif telijke cursus die opleidt voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certifikaat, gegeven. Daarvan liepen er 3 tijdens het verslagjaar, met een gemiddelde van 25 cur sisten in totaal, hetgeen ongeveer gelijk is aan het gemid delde van vorig jaar. Het maximale aantal cursisten werd in maart van het verslagjaar geregistreerd en bedroeg toen 30. Men zou kunnen denken, dat het relatief geringe- aantal cursisten bijzonder geïnteresseerd zou zijn in het volgen van de cursus. Blijkens het ingezonden correctie werk was dit echter, helaas, met nauwelijks de helft van de deelnemers het geval. Pogingen om hierin door een schriftelijke benadering van de betrokkenen verbetering te brengen, leverden weinig resultaat op. EXAMENS Er zijn ook dit jaar uitsluitend mondelinge examens afgenomen en wel op 14 december 1976 in Amsterdam. Het totaal aantal kandidaten bedroeg 48, tegen 51 in 1975 en 35 in 1974. Voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certifikaat meldden zich 33 gegadigden, waarvan er 21 slaagden, 9 moesten worden afgewezen en 3 niet verschenen. Van de opgekomen kandidaten slaagde dus bijna 70%, hetgeen een goed resultaat kan worden ge noemd. Er waren verder 13 kandidaten voor het verkrijgen van het diploma A of B (1975: 9; 1974: 5), Daarvan slaagden er 11 voor een of meer vakken, waardoor tenslotte 5 diploma A en 2 diploma's B konden worden uitgereikt. De overblijvende 4 kandidaten konden om de een of andere reden nog niet onmiddellijk in het bezit van een diploma worden gesteld. Tenslotte waren er nog 2 kandidaten, die uitsluitend het zogenoemde brandweerexamen aflegden. Eén daarvan moest worden afgewezen. Op 11 mei 1977 is een tussentijds examen afgenomen in de Euro Cinema te 's-Gravenhage, waarvoor zich niet minder dan 21 kandidaten hadden aangemeld. Het ging daarbij in hoofdzaak om het verkrijgen van de brand weerverklaring, die nodig is in bioscopen waar met projec tie-automaten wordt gewerkt. Van de 21 kandidaten zijn er 5 niet verschenen en van de resterende 16 kandidaten zijn er 15 geslaagdDit was dus een zeer goed resultaat. VOORUITZICHTEN Voorzover er op dit terrein iets te voorspellen valt, ziet het er niet naar uit dat er in de gang van zaken bij de schriftelijke cursus of bij de examens belangrijke wijzigin gen zullen optreden. Zoals wij reeds in eerdere verslagen opmerkten, is er sprake van een zekere stabilisatie. Ten aanzien van de C-cursus zal moeten worden afge wacht hoe de deelnemers het er tenslotte zullen af brengen en daarna zullen ongetwijfeld pogingen worden gedaan om voldoende gegadigden te vinden voor een vol gende C-cursus. Het zou immers erg jammer zijn, indien de faciliteiten, waaronder een practicum, die voor deze cursus zijn opgebouwd, teloor zouden gaan. Verder wordt gehoopt, dat in het komende jaar voortgang kan worden gemaakt met de te schrijven nieuwe cursus, die onder andere een schakel zal moeten vormen tussen de cursus Praktijk Certifikaat en de C-Cursus. Pogingen om er achter te komen in hoeverre er voor zulk een cursus be langstelling is, hebben ook dit jaar weinig bruikbare re sultaten opgeleverd. L. Claassen, secretaris 58

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 56