Nederlandse filmproduktie <r Hoofdfilms In 1977 kwamen in totaal 8 (10) nieuwe hoofd films in première, waaronder 1 (2) nieuwe jeugdfilm. Het aandeel van de Nederlandse hoofdfilms in de landelijke bruto-recette be droeg 11.6% tegen 8.6% in 1976 en 18.3% in 1975. De succesvolste films in het verslagjaar waren „Soldaat van Oranje" en „Het Debuut". In volgorde van premièredata zijn de volgende Nederlandse hoofdfilms uitgebracht: 1. „Bloedverwanten"; premièredatum: 10 fe bruari; produktie: Jaap van Rij Filmpro ductie B.V.; regie: W. Lindner. 2. „Een Stille Liefde"; premièredatum: 3 maart; produktie: René van Nie Dessafilms B.V.; regie: R. van Nie. 3. „De Peetmoeder"; premièredatum: 10 maart; produktie: Manders Manders Pro ductie; regie: T. Manders. 4. „Blindgangers"; premièredatum: 5 mei; produktie: Horizon Films v.o.f.; regie: A. de Jong. 5. „Het Debuut"; premièredatum: 18 mei; produktie: Van Heyningen Solleveld B.V., regie: N. van Brakel. 6. „Soldaat van Oranje"; premièredatum: 22 september; produktie: Rob Houwer Film Holland B.V.; regie: P. Verhoeven. 7. „Rembrandt"; premièredatum: 15 decem ber; produktie: Jos Stelling Filmprodukties B.V.; regie: J. Stelling. Tijdens de Filmweek Arnhem kwam de fiim „Soleil des Hyènes", vervaardigd door Fugitive Film Productions in co-produktie met Tunesië, regie: Ridha Behi, in première, maar het bioscooproulement van deze film was aan het eind van het verslagjaar nog niet begonnen. Per 31 december 1977 waren zes films in produktie te weten: „Mantel der Liefde" van Luton Films; „Dr. Vlimmen" van Cinecentrum N.V.; „Pastorale 1943" van Spieghel Filmpro dukties B.V.; „Pinkeltje" van Cinecentrum N.V./ Pan Film B.V.; „Nacht zonder zegen" van Fuga Filmprodukties B.V./Maggan Films B.V. en „Camping" van M. M. Chanowski Produc tions B.V. In voorbereiding waren zeven andere films n.l.: „Mysteries" van Sigma Films B.V.; „Dood zonde" van René van Nie Dessafilms B.V.; „Een tip van de sluier" van Horizon Films v.o.f./Frans Bromet B.V„Twee vrouwen" van 'Het Debuut' 'Blindgangers' 'Rembrandt'

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 8