*TY PICTURE ?tm de U, Productiefonds Het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films bestond tot november van het verslagjaar uit de heren A. Koolhaas, voorzitter, J. Th. van Taalingen, secretaris, Dr. A. G. van Deelen, M. Gerschtanowitz, J. Nij- land en J. Wiegel. In die samenstelling is per 5 november een wijziging gekomen door benoe ming vanwege het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk van de heer R. E. Orthel in de plaats van de heer J. Wiegel. Van het secretariaat maakten deel uit Mej. Mr. C. A. Krietemeyer en de heren L. Claassen en A. M. A. de Haan, allen verbonden aan het Bondsbureau. Andere films De situatie op het terrein van de korte films heeft gedurende het verslagjaar geen belangrij ke wijzigingen ondergaan. Ondanks de moei lijke economische situatie bleef de omzet bij de produktie van de verschillende av-media Dirty Picture een stijgende tendens vertonen, waardoor de geraamde totaalomzet in deze sector van het georganiseerde produktiebedrijf steeg tot circa 35.000.000,— (ongeveer 30.000.000,— in 1979). Volgens de beschikbare gegevens zijn om streeks 60 nieuwe opdrachtfilms gereed geko men, alsmede 25 nieuwe CRM-films en 21 zo geheten postbus 51 spots. Dit betekent een nagenoeg gelijkblijvende produktie-omvang ten opzichte van 1979. Ook op het gebied van de TV-commercials bleef de situatie vrijwel onveranderd. Er zijn ook dit jaar circa 800 nieuwe en aangepaste TV-commercials vervaardigd, waarvan er we derom ongeveer 25% in het buitenland werden geproduceerd. De produktie-omzet in deze sector beliep ruim 12.000.000,—. Tenslotte dient nog te worden gerapporteerd, dat op de Rijksbegroting van het Departement van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor 1980 ten gunste van de korte kunstzinni ge en culturele films een subsidie was vermeld van ƒ2.637.000,— tegen ƒ2.343.000,— in 1979. 12

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 14