UITGEBRACHTE NIEUWE HOOFDFILMS 19 mei is Cannes. Met name werd aandacht besteed aan het aspect van de kabeltelevisie in al zijn consequenties, de satelliettelevisie, de video-ontwikkeling en de daarmee gepaard gaande piraterij, de co-distributie, de verhou ding film/televisie en, mede in samenhang met de vorengenoemde kwesties, auteursrechtelijke aangelegenheden. Voorts kwamen kwesties van huishoudelijke aard aan de orde. c. F.I.A.P.F. De fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films kwam op 28 maart in Rome in jaarvergadering bijeen. Op 28 oktober werd in Parijs vergaderd. Veel aandacht is be steed aan de werkzaamheid van internationale organen op het terrein van het auteursrecht, in het bijzonder wat kabeltelevisie en video aan gaat. Ook de ontwikkeling op deze gebieden in verschillende landen, waaronder met name Nederland, is ter discussie geweest. d. C.I.C.C.E. Het Comité des Industries Cinématographiqeus des Cummauntés Européennes, dat in het bij zonder de belangen behartigt van de filmin dustrie in de relatie tot de Europese Gemeen schap, vergaderde op 17 mei te Cannes. In deze vergadering werden huishoudelijke aange legenheden behandeld. In het licht van het toezicht van de E.E.G. op de naleving van de bepalingen van het Verdrag van Rome werd aandacht besteed aan de steunmaatregelen in een aantal aangesloten landen. Voorts kwam de verhouding tussen de filmindustrie en de televi sie ter sprake. De consequenties van de uit spraak van het Hof van Justitie van de E.G., waarbij in samenhang met de kabeltelevisie dui delijk werd gesteld, dat aan de rechten die men kan ontlenen aan het auteursrecht, door de E.E.G.-verdrag geen afbreuk wordt gedaan en derhalve ook per land door de filmauteur of zijn rechtverkrijgende een beroep tegenover de kabeltelevisie kan worden gedaan op de uit het auteursrecht voortvloeiende rechtsbescherming, werden uitvoerig besproken. e. F.E.I.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, waarin laboratoria, stu dio's en aanverwante technische bedrijven uit de E.G.-landen zijn verenigd, kwam in 1980 niet in vergadering bijeen. Dit is waarschijnlijk mede toe te schrijven aan het vrij plotselinge overlijden van de secretaris-generaal van deze federatie in december 1979, waardoor ettelijke organisatorische problemen moesten worden opgelost. Tegen het einde van het jaar was be kend, dat het voornemen bestond om in begin 1981 een jaarvergadering in Londen te houden. 29

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 31