Nederlandse filmproduktie Speelfilms Er zijn in 1981 in totaal elf nieuwe speelfilms in première gekomen, tegen zeven in 1980. Dit jaar bevonden zich daaronder geen jeugd films. De succesvolste film was dit jaar 'Een vlucht regenwulpen', met als goede tweede en derde 'Het meisje met het rode haar' en 'Hoge hak ken, echte liefde'. Ook de film 'Ik ben Joep Meloen' leverde goede resultaten op, maar deze film kwam pas 17 december in première en kan derhalve in dit verslagjaar moeilijk in de beoordeling worden betrokken. In de volg orde van de première-datum geven wij hieron der een overzicht van de in Nederland uitge brachte speelfilms: 1. 'Het verboden bacchanaal'; premièreda tum 29 januari; produktie Spieghel Film productie B.V.; regie W. Verstappen. 2. 'Een vlucht regenwulpen'; premièreda tum 19 februari; produktie Sigma Films B.V.; regie A. de Jong. 3. 'Charlotte'; premièredatum 26 februari; produktie Cineteam Features B.V. Con corde Film(produktie) B.V./CCC Film kunst: regie F. Weisz. 10. 11. Te gek om los te lopen'; premièredatum 12 maart; produktie Concept Cinecen- trum; regie G. Pieters. 'De pretenders'; premièredatum 19 maart; produktie Jos Stelling Filmproduk- ties B.V.; regie J. Stelling. 'Vrijdag'; premièredatum 29 april; produk tie Concept/Cinecentrum/Kunst en Kino; regie H. Claus. 'Het meisje met het rode haar'; première datum 17 september; produktie The Mo- vies Filmproductions B.V.; regie B. Ver- bong. 'Twee vorstinnen en een vorst'; première datum 1 oktober; produktie Hollandia Filmprodukties B.V.; regie O. Jongerius. 'Come-back'; premièredatum 15 oktober; produktie Filmproduktie De Maatschap B.V.; regie J. Severijn. 'Hoge hakken, echte liefde'; premièreda tum 29 oktober; produktie Verenigde Ne- derlandsche Filmcompagnie B.V.; regie D. Frenkel Frank. 'Ik ben Joep Meloen'; premièredatum 17 december; produktie Joop van den Ende Produkties B.V.; regie G. Verstraete Jr. 12 Charlotte

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 11