Productiefonds Het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films bestond in het ver slagjaar uit de heren A. Koolhaas, voorzitter, J. Th. van Taalingen, secretaris, Dr. A. G. van Deelen, M. Gerschtanowitz, J. Nijland en R. Orthel. Van het secretariaat maakten deel uit Mej. Mr. C. A. Krietemeyer en de heren L. Claassen en A. M. A. de Haan, allen verbonden aan het Bondsbureau. Voor nadere informatie met betrekking tot dit fonds wordt onder meer verwezen naar de ar tikelen in dit verslag inzake speelfilms en film- beleid. Andere films De situatie op het terrein van de korte films bleef ten opzichte van het vorige jaar nage noeg constant. Onder invloed van de benarde economische omstandigheden werd het ver krijgen van opdrachten weliswaar moeilijker en werd in toenemende mate druk uitgeoe fend op de hoogte van de produktieprijzen, maar dit nam toch niet weg dat het aantal op drachten vrijwel gelijk bleef en dat de geraam de totaalomzet in deze sector van het georga niseerde produktiebedrijf steeg van 35 tot cir ca 40 miljoen gulden. Volgens de beschikbare gegevens zijn weder om ongeveer 60 nieuwe opdrachtfilms gereed gekomen, alsmede 22 CRM-films en 25 zoge heten 'Postbus 51-spots', benevens 13 modifi caties van bestaande spots. Ook op het gebied van de t.v.-commercials kwam er weinig verandering in de situatie. Het aantal van 800 nieuwe en aangepaste t.v.- spots begint langzamerhand een standaard- gegeven te worden en zal slechts belangrijke wijzigingen ondergaan wanneer zendtijd uitbreiding wordt gerealiseerd. De produktie- omzet beliep hier circa f 13.500.000,tegen circa 12.000.000 in 1980. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat op de Rijksbegroting van CRM voor 1981 ten gunste van de korte kunstzinnige en culturele films een subsidie was opgevoerd van f 2.900.000,— tegen f 2.637.000,— in het voorgaande jaar. Tegen het einde van het jaar was bekend dat er een filmfonds voor korte films zou komen, waarnaar de middelen als boven bedoeld te zijner tijd zouden worden overgeheveld. Na dere details over deze plannen zullen in 1982 bekend zijn. 15 Vrijdag Te gek om los te lopen Come back

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 14