ORGANISATORISCHE CONTACTEN 0JE- ^S> Binnenland a. Stichting Bio-Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie verricht met het Bio-Revalidatiecentrum in Arnhem en de hieraan verbonden mytylschool en ortho pedische werkplaats een belangrijke taak ten behoeve van het minder valide kind. De Bond en het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf zijn als vanouds ten nauwste bij 'bio' betrok ken. Het Bestuur van de Stichting Bio- Kinderrevalidatie, dat door het Hoofdbestuur wordt benoemd, was eind 1981 als volgt sa mengesteld: J. Nijland, voorzitter, mevrouw A.M. Janssens-Martens, secretaris, Drs. J.Ph. Wolff, penningmeester, Dr. J.H. Baay, G.F. de Clerck, R.H. Gerschtanowitz en P.J.N.R. Ooms. Als adviseur was aan het Bestuur ver bonden de heer Ir. J.H. Hammer. Directeur van de stichting is de heer W.J.J. Martinot, de heer K. Klazes is adjunct-directeur. Geneesheer-directeur is de heer H.G. Berg- hauser Pont. De opbrengst van de Bio-Kerstcollecte 1980/ 1981 in de bioscopen bedroeg f 346.505,25. De zomercollecte 1981 in de bioscopen bracht f 437.644,10 op, hetgeen een belang rijke vooruitgang betekent in vergelijk met voorgaande jaren. De Bond heeft de Stichting Bio- Kinderrevalidatie in 1981 een dotatie verstrekt van f 10.000,-. b. Stichting Productiefonds voor Nederlandse films In het Bestuur van de Stichting Productie fonds voor Nederlandse Films, welke stichting de produktie in ons land van hoofdfilms bevor dert door de verstrekking van financiële bij dragen, hadden krachtens benoeming door het Hoofdbestuur zitting de heren M. Gersch tanowitz, J. Nijland en J.Th. van Taalingen, se cretaris. Verder hadden in het Bestuur inge volge benoeming door de Minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zit ting de heren A.Koolhaas, voorzitter, Dr.A.G. van Deeien en R. Orthel. c. Stichting Nederlandse Filmstudio De Stichting Nederlandse Filmstudio exploi teert de Cinetone Studio's te Duivendrecht. De Bond heeft kort na de oorlog het basiskapi taal gefourneerd met het doel een onafhanke lijk studiocomplex ten dienste van de Neder landse filmproduktie te creëren. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio hadden begin 1981 zitting de heren J.G.J. Bosman, voorzitter, M. Gerschtanowitz, J. Nijland, J.Th. van Taalingen, G. van der Wiel, J. van Willigen en Drs. J.Ph. Wolff. In de loop van het jaar trad de heer Bosman af. Als voorzitter werd hij opgevolgd door de heer Nij land. d. Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensi oenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren L.M.J. de Groot, H. Miedema, Drs. W.J.A. van 31

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 30