ni in Rome in vergadering bijeen alsmede op 4 december in Parijs. Afgezien van de algeme ne onderwerpen die ook in andere internatio nale filmorganisaties aan de orde komen, is in het verband van de F.I.A.P.F. veel tijd en aan dacht besteed aan de voorbereiding van de oprichting van een internationale organisatie die zich tot taak stelt de inning van rechten die exploitanten van kabelnetten zijn verschuldigd wegens de doorgifte van filmprogramma's. Deze organisatie werd op 16 december in Ge- nève opgericht. d. C.I.C.C.E. Het Comité des Industries Cinématographi- ques des Communautés Européennes, het welk in het bijzonder de belangen behartigt van de filmindustrie in de relatie tot de Euro pese Gemeenschap, vergaderde op 20 januari in Brussel en op 21 mei in Cannes. Het C.I.C.C.E. heeft zich vooral bezig gehouden met problemen rond de steunmaatregelen in een aantal bij de E.E.G. aangesloten landen en de relatie tussen de filmindustrie en de te levisie, zulks in het bijzonder met het oog op de machtspositie van laatstgenoemd medium. Er is veel aandacht gewijd aan de rechtspraak in de betrokken landen, met name ook in E.E.G.-kader terzake van de toepasselijkheid van de Berner conferentie en de nationale filmwetgeving op de doorgifte van filmpro gramma's door kabelnetten. e. F.E.I.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, waarin laboratoria, studio's en aanverwante technische bedrijven uit de E.G.-landen zijn verenigd, kwam ook in 1981 niet in vergadering bijeen. Het was aan vankelijk de bedoeling om in Londen te verga deren, maar door problemen bij de Engelse technische organisatie, kon dit niet doorgaan. Vervolgens zou de vergadering in Parijs wor den gehouden, maar aangezien de gegevens die periodiek voor deze vergaderingen bij de aangesloten landen worden verzameld, niet of althans niet op tijd binnenkwamen, moest ook deze vergadering worden uitgesteld. Aan het einde van het verslagjaar was bekend dat mogelijk in de eerste helft van 1982 alsnog in Parijs zou worden vergaderd. 34 City Theater te Katwijk aan Zee

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 33