II. INTERN-ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN Hoofdbestuur Op 10 december 1980 was door de Bonds raad tot een structuurwijziging van de organi satie besloten. Als uitvloeisel hiervan werd met name de Afdeling van de Bioscoopexploi tanten geherstructureerd en kwamen er in de plaats van de Afdeling Filmproduktie een Af deling Audiovisuele Produktie en een Afdeling Speelfilmproducenten. In samenhang hierme de ontstonden voor zes plaatsen in het Hoofd bestuur vacatures. In de vergadering van de Bondsraad van 18 maart werd in deze vacatures voorzien, in die zin, dat vijf Hoofdbestuursleden opnieuw als zodanig werden benoemd en dat in de zesde vacature werd voorzien door de benoeming van de heer R.P. Houwer. De periodiek aftre dende Hoofdbestuursleden B.H. Wilton en R. Wijsmuller werden in de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad van 28 april herbenoemd. Sedert deze datum was het Hoofdbestuur bij gevolg samengesteld uit de heren J. Nijland, voorzitter, J. Arkenbout, G.F. de Clerck, R.H. Gerschtanowitz, R.P. Houwer, Mr. P.A. Meer burg, P. Silvius, J. van Willigen, B.H. Wilton, Drs. J. Ph. Wolff en R. Wijsmuller. Het Hoofdbestuur benoemde uit zijn midden de drie leden die samen met de Bondsvoorzit ter het Dagelijks Bestuur vormen, welke Colle ge in de plaats kwam van het Presidium. Dit leidde ertoe, dat het Dagelijks Bestuur werd samengesteld uit de heren J. Nijland, voorzit ter, P. Silvius, vice-voorzitter,Drs. J.Ph. Wolff, penningmeester, en G.F. de Clerck.De Bonds- directeur.de heer J.Th. van Taalingen, vervul de de secretaristaak. Het Hoofdbestuur kwam in het verslagjaar 10 keer (13 in 1980) bijeen. Het presidium en het Dagelijks Bestuur verga derde in totaal 7 maal (11 maal in 1980). Bondsraad De Bondsraad, die statutair de functie van al gemene ledenvergadering vervult, kwam in 1981 tweemaal bijeen en wel in buitengewone vergadering op18 maart en in jaarvergadering op 28 april. In de buitengewone vergadering van de Bondsraad d.d. 18 maart had uitsluitend plaats met het oog op de benoeming van zes Hoofdbestuursleden. De jaarlijkse vergadering van de Bondsraad van 28 april werden het jaarverslag over 1980 en de financieTe jaarstukken goedgekeurd.Het voorstel van het Hoofdbestuur om de contri butie op het zelfde peil te handhaven werd door de Bondsraad aanvaard. Voorts werd besloten een bedrag van maximaal f 500.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van het tij delijk renteloos verstrekken van geldleningen aan filmproducenten die bijdragen van het Productiefonds voor Nederlandse Films ont vangen,zulks op basis van garantiecontracten tussen filmverhuurder en bioscoopexploitan ten. Ten behoeve van de financiering van hoofdfilms door het Productiefonds werd besloten 15% van de contributie-opbrengst over 1981 na aftrek van de lasten, verbonden aan de leningen waarop in de vorige zin spra ke is, beschikbaar te stellen. In zijn vergadering van 10 december 1980 had de Bondsraad besloten voor 1981 extra heffin gen vast te stellen ten behoeve van de finan ciering door het Productiefonds tot een maxi mum van f 600.000,-. In de vergadering van 28 april werd verder een voorstel van het Hoofdbestuur aangeno men tot wijziging van de artikelen 11C en D van het Algemeen Bedrijfsreglement. In de samenstelling van de Bondsraad kwam als gevolg van het besluit tot herstructurering d.d. 10 december 1980 verandering en wel in de eerste plaats door de vermindering van het aantal Bondsraadleden van 36 tot 29. Hierdoor eindigde de functie van Bonds- raadslid van de heren O.B.W. Douwes Dek ker, H.W.M. Janssen, CA. Koppies, R. Nasset- te, G. Schepel, S.M. Spanjaart en P. Vink. Nieuwe leden van de Bondsraad werden de heren R.P. Houwer, M.van Praag, F. Radema kers, J.M.A. Stelling en F.H.W. Weyschedé. Aan het eind van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: De heer J. Nijland, voorzitter; vanwege de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten: de heren J. van Dommelen, R.H. Ger- schanowitz, H. Holman, Mr. P.A. Meerburg, H. Miedema, L. van Praag, M. van Praag, V.N. 35

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 34