Lidmaatschappen en bedrijfsregister Aantal leden en bedrijven Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 ja nuari 1982, 271 die gezamenlijk 652 bedrijven exploiteerden. Als ieder jaar is bij dit hoofdstuk opgenomen een overzicht van de aantallen zaken over de laatste tien jaren. Ingeschreven werden zeventien nieuwe le den. Van 15 leden eindigde het lidmaatschap, zulks als gevolg van overname van exploitaties door andere leden of opheffing van bedrijven. Commissies Nieuwe Zaken Krachtens Het Algemeen Bedrijfsreglement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrij ven in het kader van het Bondslidmaatschap de toestemming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Laatstgenoemde com missie bestaat in meerderheid uit personen staande buiten het Nederlandse film- en bio scoopbedrijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert dat het Hoofdbestuur ter zake van de inschrijving van nieuwe bedrijven in het Bedrijfsregister en de eventueel daar mede samenhangende toelating van nieuwe leden de beslissingen van de commissies heeft te volgen. Ook in 1981 is wederom een groot aantal aan vragen voor de vestiging van nieuwe bedrijven in behandeling genomen, die voor het meren deel betrekking hadden op bioscopen. De Commissie Nieuwe Zaken verleende toestem ming voor de vestiging van 32 permanente bioscopen-A alsmede 4 filmproduktiezaken. Er werd ten aanzien van drie geweigerde bio scopen van de beslissing in beroep gegaan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. De in totaal 32 toegewezen bioscopen zijn (al fabetisch naar gemeente): Almelo Euro Cinema 2, 3, 4 en 5 van Bioscoopexploitatie- maatschappij Cinex B.V. Amersfoort Grand 6 en 7 van Jogchem's Theaters B.V. Doetinchem Ede Geertruidenberg Groningen Heerenveen Hilversum Lelystad Maastricht Rotterdam Sneek Stadskanaal Tiel Veenendaal Venray Weert Zoetermeer Luxor 2 en 3 van B.V. Miedema's Bioscoop- en Exploitatie Mij. Studio Reehorst 2 van CV. Anthex Centraal Theater 2 van de heer A. F. M. Baars Cinema Palace 2 en 3 van B.V. Groningse Bioscoop Exploitatie Maatschappij Movie Skoop van v.o.f. Growi Film Euro 3 van Jogchem's Theaters B.V. Alpha 2 en 3 van Stichting Filmliga Lelystad Mabi 3 van Mabi B.V. Cinerama 2, 3 en 5 van Cinerama Exhibitors Nederland B.V. Amicitia 3 van Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema B.V. Smoky 2 van de heer Th. Abeln Luxor 2, 3 en 4 van Bioscoopexploitatie J. M. Punt B.V. XCinetal 1 en 2 van Bibiana Exploitatiemaat schappij B.V. Luxor 2 van Firma Luxor Theater Royal 2 van de heer C. A. H. Lamberigts drie bioscopen van B.V. Utrechtse Filmonder- neming Ufio De drie geweigerde bioscopen-A zijn: Amsterdam 'D' 1, 'D' 2 en 'D' 3 van CV. Desmet's Bioscoop exploitatie De commissie verlengde voorts betreffende zeven bioscopen de termijn waarbinnen met de exploitatie moest worden aangevangen. 37

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 36