Reglementsherziening Algemeen Bedrijfsreglement Op grond van de bepalingen van het Alge meen Bedrijfsreglement moet de Commissie Nieuwe Zaken in het kader van de behande ling van een aanvrage om toestemming tot vestiging van een permanente bioscoop in de gemeente onder meer allen horen die in die gemeente en in het Bedrijfsregister inge schreven permanente bioscopen exploiteren of krachtens een in gewijsde gegane beslis sing een permanente bioscoop gaan exploite ren. Wanneer gelijktijdig voor de desbetreffen de gemeente een andere aanvraag tot vesti ging van een permanente bioscoop in behan deling wordt genomen, is de Commissie Nieu we Zaken ten aanzien van elk dezer aanvra gen niet verplicht de andere aanvragen te ho ren, tenzij deze in de desbetreffende gemeen te reeds een bioscoop exploiteert of krach tens een in gewijsde gegane beslissing gaat exploiteren. Het Hoofdbestuur was om redenen van rechtsgelijkheid van oordeel, dat bij een sa menloop van aanvragen voor eenzelfde ge meente iedere aanvrager te allen tijde het recht moeten hebben te worden gehoord met betrekking tot de andere aanvrage(n). Om de zelfde redenen was het Hoofdbestuur de op vatting toegedaan, dat bij een dergelijke sa menloop van aanvragen ook de beroepmoge- lijkheid voor de betrokken aanvragers in ieder geval wederzijds behoort te gelden. Het Hoofdbestuur diende desbetreffend voor stel in bij de Bondsraad tot wijziging van arti kel 11C sub d en artikel 11 D. Dit voorstel is door de Bondsraad in zijn vergadering van 28 april aanvaard. 41 Brinkmann te Haarlem

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 40