Eretekens Raad van Beroep Het Hoofdbestuur verleent aan hen die gedu rende 10, 25 of 40 jaar bij eenzelfde onderne ming in het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf in dienst zijn geweest, eretekens met bij behorende oorkonden. De toestemming ge schiedt op verzoek van het desbetreffende lid. In 1981 zijn in totaal 69 eretekens uitgereikt tegen 65 in 1980. Er werden 3 gouden steekspelden met briljant (voor heren) toege kend aan personeelsleden die tenminste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren. Reglement op het Naamregister In 1981 werden 251 titels voor hoofdfilms ter inschrijving in het Naamregister aangeboden tegen 244 in 1980. Van de ingeschreven film- namen werden er 14 gewijzigd. Arbitrage Alle geschillen tussen de leden van de Neder landse Bioscoopbond en tussen leden en do nateurs zijn met uitsluiting van de burgerlijke rechter aan Bondsarbitrage onderworpen. In eerste instantie worden zij behandeld door de Commissie van Geschillen; in tweede instan tie door de Raad van Beroep. De samenstelling en de werkzaamheden van deze colleges zijn hieronder vermeld. Commissie van Geschillen Voorzitter: Mr. W. L. van der Kolf; plaatsver vangend voorzitter: Mr. P. Y. Hondius. Eerste Kamer: H. Miedema en F. H. W. Wey- schedé, leden-bioscoopexploitanten; J. Arken bout en P. Silvius, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg, en Drs. J. Ph. Wolff, leden-bioscoopexploitanten; W. He melraad, lid-filmverhuurder, alsmede een va cature. Secretaris: J. Th. van Taalingen. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffen de Kamer. In het verslagjaar werd geen hoger beroep aanhangig gemaakt. Nationale Herdenking De nationale herdenking vond in 1981 plaats op maandag 4 mei. Evenals in voorgaande ja ren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden-bioscoopexploitanten met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclame niet te ontsteken. Filmvervoer Voorzitter: J. van Willigen; plaatsvervangend voorzitter: A. J. J. Duyvesteyn. Dommelen, lid- H. Wilton, lid- Eerste Kamer: J. van bioscoopexploitant, en B. filmverhuurder. Tweede Kamer: Jhr. W. F.van Raab van Canstein, lid-bioscoopexploitant, en P. M. Buis, lid-filmverhuurder. Derde Kamer: V. N. Reumer, lid- bioscoopexploitant, en Drs. W. J. A. van Roosmalen, lid-filmverhuurder. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffen de Kamer. Secretaris: Mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In 1981 werden twee geschillen (het jaar daar voor één) aanhanging gemaakt, beide tussen twee leden-bioscoopexploitanten. Een van de ze geschillen werd korte tijd later ingetrokken. Krachtens de Bondsvoorwaarden vindt de ver zending van het filmmateriaal zowel door de bioscoopexploitanten als de filmverhuurders plaats door middel van een door het Hoofd bestuur aan te wijzen vervoersdienst. In het verslagjaar is het collectieve filmtransport we derom verzorgd door Van Gend Loos. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, dat zich over het gehele land uitstrekt waarbij Utrecht als overslagplaats geldt. Er hebben zich in het verslagjaar weinig proble men voorgedaan en er kan worden gesteld, dat het vrij gecompliceerde en omvangrijke filmtransport in het algemeen op zeer bevredi gende wijze is verlopen. Aangezien er op feestdagen geen filmvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur enige speelweken doen afwijken van het gebruikelij ke schema van donderdag tot en met woens dag. 43

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 42