Het Bondsbureau Algemeen Het Bondsbureau fungeert als algemeen se cretariaat van de organisatie. Er worden se- cretariaatswerkzaamheden verricht voor een groot aantal besturen en commissies die in Bondsverband opereren. Het Bondsbureau treedt tevens op als secretariaat van instellin gen, waarmede de Bond betrekkingen onder houdt, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel. Vooral de werkzaamheid voor Productiefonds is in de loop der jaren sterk toegenomen. Di rectie en medewerkers van het Bondsbureau zijn als uitvloeisel van hun Bondstaak betrok ken bij de werkzaamheid van andere instellin gen en organisaties en hebben verder schrif telijke en mondelinge contacten van zeer uit eenlopende aard, welke contacten voortvloei en uit de centrale positie van de Bond. Uit hoofde van deze positie treedt het Bondsbu reau ook op als inlichtingenbureau omtrent al lerlei aangelegenheden onze sector betreffen de. Het Bondsbureau verzorgt de centrale ad ministratie van de afrekenstaten van de bio scopen. Deze administratie heeft betrekking op omstreeks 50.000 afrekenstaten per jaar en vindt plaats met het oog op de inning van de Bondscontributie en Bumabijdragen, als ook in verband met de bij reglement geregel de recettecontrole van de bioscopen. De ge gevens die op de afrekenstaten zijn vemeld, worden tevens aangewend ten behoeve van de Bondsstatistiek. Daarnaast dienen deze gegevens ook als bron van statistiek ten dienste van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Het Bondsbureau verricht voorts toezichthou dende en uitvoerende taken, die samenhan gen met de functionering van statuten en reg lementen. Verder houdt het Bondsbureau zich bezig met de interne en externe voorlichting in de vorm van jaarverslagen en circulaires, als ook door de verstrekking van informaties ten behoeve van de publiciteitsmedia. Wat dit laatste aangaat dient ook het tweewekelijks verschijnende Bondsorgaan "Film" te worden genoemd. Eind 1981 waren op het Bondsbureau 26 per sonen werkzaam, onder wie vrij wat parttime krachten. Het Bondsbureau stond onder leiding van de Bondsdirecteur, de heer J.Th.van Taalingen. In secretariaatsfuncties waren einde 1981 werkzaam de dames Mr.C.A.Krietemeyer en M.C.Snijder van Wissenkerke en de heren L.CIaassen, B.J.EIdering, A.C.Nieuwland en H.J.A.Tijssen. De overige secretariaatsmede werkers waren de dames Ch.H.M.de Bont, S.H.Dilg-Timmermans en C.M.Schlatter- Burkels. Als hoofd van de administratie en de Recettecontroledienst fungeerde de heer A.M.A.de Haan, registeraccountant. Hij werd daarbij geassisteerd door de dames R.J.C.Meulenberg en Th.Geerken-Van der Vlies, alsmede de heren J.L.Koolbergen, F.J.M.Perquin, J.C.Tadixz en Th.F.G.Vermeu len. De heer Koolbergen is werkzaam als con troleur bij de Recettecontroledienst. De heer A.Hovenier fungeerde wederom als technisch inspecteur. Op de afdelingen postkamer en archief waren werkzaam de heren J.A.Nijhof, P.van der Baa- ren en F.J.Scheffer. De functie van telefoniste werd voor het grootste deel van de week ver vuld door mevrouw S.Ch.Delorme-Bierling en voor het resterende deel van de week door mevrouw C.H.L.Heide-Michielsen. De huis houdelijke dienst werd gevormd door de heer en mevrouw A.Kool, hierin bijgestaan door mevrouw J.C.Schoute-van Kalsbeek. Recettecontroledienst De controle op de vertoningsopbrengsten van bioscopen, die vanwege de Recettecontrole dienst wordt uitgevoerd, is de noodzakelijke tegenhanger van de procentuele filmhuur- vaststelling die voor hoofdfilms een reglemen taire eis vormt. De objectieve toetsing der ver toningsopbrengsten is daarom belangrijk voor de filmverhuurders, maar eveneens voor de Bond en derden, die ook participeren in de bioscooprecettes. De grondslagen voor het functioneren van de dienst zijn neergelegd in het Reglement op de Recette-administratie dat voorts de richtlijnen bevat voor de leden-bioscoopexploitanten ten aanzien van hun verkrijging, beheer en verant woording van aan het publiek te verstrekken entreebewijzen. 44

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 43