Via zaalcontroles en administratieve onder zoekingen verricht de dienst een regressieve verificatie van zowel het bioscoopbezoek als de recetteverantwoording van de bioscopen en als uitvloeisel daarvan ontstaan mede waardevolle preventieve elementen. De zaalcontrole vindt tijdens de bioscoop voorstellingen plaats om de geldigheid van af gegeven entreebewijzen te toetsen aan kas- sabeheer, interne controle en bezoekerstellin gen. Het administratieve onderzoek toetst recette verantwoordingen aan de beweging der en treebewijzen, waarvan per bioscoop het ver loop genoteerd dient te zijn in de voorraadad ministratie en daarvan de ingang - dank zij een centrale registratie op het Bondsbureau van alle leveranties door de voorgeschreven druk kerij - bekend is. Gedurende tientallen jaren concentreerde de taakverdeling binnen de dienst zich op het ad ministratieve onderzoek en werd de zaalcon trole slechts incidenteel uitgevoerd. Sinds enkele jaren is daarin verandering geko men en heeft de zaalcontrole een groeiende plaats in het takenschema van de dienst ge kregen. In het verslagjaar werden aldus 106 zaalcon troles ingesteld, tegenover 152 administratie ve onderzoekingen. Bij geen van deze contro les zijn overigens misstanden geconstateerd, terwijl in een beperkt aantal gevallen admi nistratieve onjuistheden in afrekenstaten zijn opgespoord, waaromtrent de correcties aan de direct betrokkenen werden doorgegeven. meen Bedrijfsreglement en de Bondsvoor- waarden. Gesteld mag worden dat de periodieke contro les zeker een positief effect hebben op de toestand waarin de technische outillage van het Nederlandse bedrijf zich heden ten dage over het algemeen bevindt, waarbij nog komt dat de technische inspectie in vele gevallen wordt beschouwd als een gewaardeerde vraagbaak voor allerlei projektie-technische problemen. In Memoriam In het verslagjaar overleden de hierna vermel de bedrijfsgenoten: P. Balian, directeur van filmverhuurkantoor Meteor Films B.V.; J. H. van Bommel, firmant van Firma Gebr. van Bommel te Delft; R. A. H. Herzet, oud-directeur van filmverhuurkantoor Columbia International Films (Holland) N.V. te Amsterdam; I Keizer, oud-directeur van Cher- moek's Theaters N.V. te Rotterdam; C. G. M. Legro, voormalig mede-directeur van N.V. Chicago Theater alsmede van N.V. Noorder licht te Tilburg. Technische dienst In 1981 zijn door de technische inspecteur, de heer A. Hovenier, 476 (513) technische con troles uitgevoerd. Dit aantal is wat lager dan in 1980, omdat veel aandacht moest worden besteed aan bouwadviezen en bouwcontro les. In 63 gevallen (76 in 1980) betroffen het controles waarbij het ging om verbeteringen van de bestaande outillage, waaronder nieuw bouw, renovatie of belangrijke veranderingen in de outillage van bioscopen. Ook filmbe- schadigingen, die overigens naar onze indruk wat minder voorkwamen dan voorheen, kre gen daarbij dikwijls extra aandacht. Voor de goede orde zij op deze plaats aange tekend dat de technische controles plaatsvin den op grond van de bepalingen in het Alge- 45

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 44