Afdeling Bioscoopexploitanten 49 Inleiding Hoewel al in december 1980 de herstructurering van de Afdeling Bioscoopexploitanten conform het Hoofd- bestuursvoorstel van kracht was geworden, werd eerst tot een bestuursverkiezing in een samenstelling, zoals voorgeschreven in het herziene Reglement van de Afde ling Bioscoopexploitanten, overgegaan tijdens een Alge mene Ledenvergadering op 10 maart 1981. Tot dan wer den de afdelingszaken nog behandeld door de Exploitan- tenraad en het Bestuur in hun oude samenstelling. Deze zaken hadden met name betrekking op de C.A.O.- onderhandelingen 1980/81, waarover door het Bestuur op 9 februari werd vergaderd tezamen met de leden van de Sociale Commissie en door de Raad op 25 februari. De Afdelingen, hoewel tot dan door het nog niet benoe men van een nieuw bestuur nog niet opgeheven, hadden inmiddels hun afzonderlijke werkzaamheden al gestaakt, ook ten aanzien van advisering aan de Commissie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, welke taak van de afzonderlijke afdelingsbesturen werd overge nomen door het Bestuur van de Afdeling. Het betrof aan-' vragen ingediend door CV. Desmet's Bioscoopexploitatie te Amsterdam, Th. Abeln te Stadskanaal, Firma Luxor Theater te Venray en Cinerama Exhibitors Nederland B.V. te Rotterdam, alsmede een beroep ingediend door Growi Film B.V. i.o. te Heerenveen. Ledenvergaderingen Gedurende het verslagjaar vonden twee ledenvergaderin gen plaats. Op 10 maart werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur, bestaande uit 15 personen. Voor de categorie A werden benoemd de heren R. H. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg en M. van Praag. Voor de categorie B: de heren L. van Praag, F. H. W. Wey- schedé en J. van Willigen. Voor de categorie A/B: de heren J. van Dommelen en Drs. J. Ph. Wolff. Voor de categorie C: de heren H. Miedema, Drs. M. San ders en Drs. C. A. Voskuil. Voor de categorie D: de heren V. N. Reumer en E. Wierda. Voor de categorie C/D: de heren H. Holman en W. C. Wertwijn. Uit dit college werd vervolgens het navolgende Dagelijks Bestuur samengesteld: J. van Dommelen, voorzitter, J. van Willigen, vice-voorzitter, Mr. P. A. Meerburg, penning meester, alsmede H. Miedema en H. Holman, leden. In de bestuurssamenstellingen was aan het eind van het verslagjaar geen wijziging opgetreden. Op 14 april vond vervolgens de jaarlijkse Algemene Le denvergadering plaats onder andere ter behandeling van de agendapunten en stukken voor de jaarlijkse vergade ring van de Bondsraad. Tijdens deze vergadering werd ingestemd met de jaarstukken van de Afdeling. Ten aanzien van de rekening en verantwoording van de Bond werd een aantal vragen gesteld, die vervolgens werden doorverwezen naar de vergadering van de Bondsraad. Ditzelfde gold voor de behandeling van de contributie vaststelling. De vergadering ging akkoord met het voor stel tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het te leurstellende feit dat kennelijk zo weinig afdelingsleden zich nog betrokken voelen bij de Bond en haar werkzaam heden, welk feit duidelijk werd geïllustreerd door een zeer geringe opkomst tijdens deze vergadering. Besloten werd dan ook te trachten de leden meer te motiveren tot be zoek aan vergaderingen door daarnaast omlijstende pro gramma's te ontwikkelen. Ook zullen de leden meer dan tot dan het geval was, in kennis worden gesteld van bestuurswerkzaamheden. Tevens werd ter sprake gebracht een aantal mogelijke promotionele activiteiten teneinde het bioscoopbezoek te stimuleren, welke suggesties door de bestuurscollege's nader werden bestudeerd en doorgegeven aan de daarin zitting hebbende hoofdbestuursleden. Vergaderingen Dagelijks Bestuur en Bestuur In het kader van de nieuwe structuur werd het besluit ge nomen dat het Dagelijks Bestuur minimaal één keer per maand bijeen zal komen en het Bestuur één maal per twee maanden. Het Dagelijks Bestuur kwam in het verslagjaar tien maal bijeen: op 18 maart, 14 en 28 april, 1 en 29 juni, 1 en 24 september, 6 en 13 oktober alsmede 8 december, het Bestuur vergaderde zeven keer en wel op 18 maart, 14 en 28 april, 2 juni, 7 juli, 24 september en 8 december. Het Dagelijks Bestuur besteedde veel vergadertijd aan de C.A.O.-onderhandelingsproblematiek. Tijden de vergaderingen op 24 september, 13 oktober en 8 december waren daartoe eveneens aanwezig de leden werkgevers binnen het sociaal overleg. De vergadering van 6 oktober was geheel gewijd aan het gezamenlijk overleg tussen de bestuurscolleges van de Afdelingen Bioscoopexploitanten en Filmverhuurders. Overigens moet helaas worden geconstateerd dat de werkzaamheden van de overlegcommissie over de film- huurcondities, ingesteld in 1980, en bestaande uit twee vertegenwoordigers vanuit elk der beide afdelingen wei nig resultaat hebben opgeleverd. Naast zaken van algemeen (Bonds)belang - piraterij, leve ring van films aan de televisie etc. - werd het Dagelijks Bestuur tevens geconfronteerd met de advisering aan de Commissie Nieuwe Zaken betreffende een aantal aanvra gen tot vestiging van nieuwe theaters. Gunstige adviezen werden verstrekt ten behoeve van de aanvragen tot vestiging van Smoky 2 te Stadskanaal, in gediend door de heer Th. Abeln; Luxor 2 te Venray, inge diend door Firma Luxor Theaters; Studio Reehorst te Ede, ingediend door CV. Anthex; Cinerama 2, 3 en 5 te Rotter dam, ingediend door Cinerama Exhibitors Nederland B.V.; Mabi 3 te Maastricht, ingediend door Mabi B.V. XCinetal 1 en 2 te Veenendaal, ingediend door Bibiana Exploitatie Mij. B.V.; Centraal Theater 2 te Geertruidenberg, inge diend door de heer A. F. M. Baars; Euro Cinema 3 te Hil versum, ingediend door Jogchem's Theaters B.V.; Royal Theater 2 te Weert, ingediend door de heer C. A. H. Lam- berigts; Bioscoop Meerzicht 1 t/m 3 te Zoetermeer, inge diend door B.V. Utrechtse Filmonderneming Ufio; Movie Skoop te Heerenveen, ingediend door v.o.f. Growi Film; Cinema Palace 2 en 3, ingediend door B.V. Groningse Ex ploitatie Maatschappij i.o.; Apollo 1 en 2 te Oud- Beyerland, ingediend door de heer N. Blaauw te Spijkenis- se en Luxor 2 t/m 4 te Tiel, ingediend door Bioscoopex ploitatie J. M. Punt B.V..

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 46