Afdeling Speelfilmproducenten 53 Huisorde van Oranje. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nij- land, sprak namens de organisatie een afscheidswoord tot de heer Buis, die als directeur opgevolgd werd door de heer Ph. Bloemendal. Voorts werd namens de Afdeling Filmverhuurders als blijk van waardering voor de manier waarop hij zich gedurende een halve eeuw zakelijk heeft ingespannen, met name waar het de behartiging van de bedrijfsbelangen betrof, een attentie gezonden. Moge de heer Buis nog vele jaren van een goede gezondheid ge nieten. Op 14 mei overleed op 68-jarige leeftijd de heer P. Balian, directeur van filmverhuurkantoor Meteor Films B.V. te Amsterdam. De begrafenis vond plaats op 16 mei te Hil versum. Op 18 maart overleed in Amstelveen op de leeftijd van 66 jaar de heer R. A. H. Herzet. De heer Herzet was van 1960 tot 1972 lid van de Raad van Beheer met de titel van directeur van filmverhuurkantoor Columbia International Films (Holland) N.V. Voorts heeft hij gedurende een tiental jaren diverse functies in de Nederlandse Bioscoopbond vervuld. Diverse ereleden en hoofdbestuursleden waren aanwezig, toen de heer Herzet op 23 maart op de be graafplaats Zorgvlied te Amsterdam ter aarde werd besteld. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Vooruitzichten Ook het komende jaar zal alle aandacht vragen voor het oplossen van problemen, die ontstaan door nieuwe ont wikkelingen op alle mogelijke terreinen en dus het film- en bioscoopbedrijf niet ongemoeid zullen laten. De be drijfstak zal zich aan de snel en voortdurend veranderen de omstandigheden hebben aan te passen om ook in de toekomst de belangstelling van het publiek voor het medium film te kunnen blijven wekken. In dit licht gezien is het verheugend te constateren, dat vele bioscoopex ploitanten van hun vertrouwen in de toekomst blijkgeven door de vestiging van een groot aantal nieuwe bioscopen, hetgeen voor de filmverhuurders een vergroting van hun afzetgebied betekent. A. O Nieuwland, Secretaris Door een besluit van de Bondsraad op 10 december 1980 kwam de Afdeling Speelfilmproducenten formeel tot stand, op basis van een door het Hoofdbestuur voor gesteld afdelingsreglement. Door het voorlopig bestuur van de nieuwe afdeling zijn toen een serie amendemen ten op de redactie van dit reglement alsmede op het aan gepaste algemeen bedrijfsreglement ingediend na over leg met de leden van de voorlopige produktie-afdeling. Deze amendementen zijn vervolgens begin 1981 met de Commissie Vestigingsnormen van het Hoofdbestuur besproken, maar dit heeft in het verslagjaar niet tot wijzi gingen in de reglementeringen geleid. Het voorlopig bestuur bestond uit de heren R. P. Houwer, voorzitter; F. Rademakers, vice-voorzitter en J. Stelling, penningmeester. Tevens waren in het bestuur opgeno men de heren M. van Heyningen en W. Verstappen, terwijl als secretaris optrad de heer L. Claassen. In de eerste ledenvergadering, die op 12 februari door het Hoofdbestuur werd bijeengeroepen, zijn de heren Hou wer, Rademakers en Stelling bij enkele kandidaatstelling tot bestuursleden benoemd en bleven twee vacatures bestaan in afwachting van het van kracht worden van het lidmaatschap van beide andere bovengenoemde voorlopi ge bestuursleden. De ledenvergadering werd geopend en ingeleid door de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, die de hoop uitsprak dat in de toekomst op prettige en constructieve wijze met de nieuwe afdeling zal worden samengewerkt en dat de afdeling een periode van grote bloei tegemoet zal gaan. Na de benoeming van de bestuursleden droeg hij vervol gens het voorzitterschap over aan de heer Houwer. De Afdeling telde in het begin 10 leden, terwijl 5 bedrijven tijdelijk op de Lijst van Geen Bezwaar waren geplaatst en 4 andere bedrijven zich beraadden over toetreding. Aan het einde van het verslagjaar was het ledental gestegen tot 13 en was op de overige produktiebedrijven een be roep gedaan de lidmaatschapsaanvragen niet langer uit te stellen. Als vertegenwoordiger van de Afdeling werd de heer R. P. Houwer in het Hoofdbestuur benoemd; de drie andere bestuursleden maakten qualitate qua deel uit van de Bondsraad. De afdeling werd in het jaarverslag niet in het Dagelijks Bestuur van de Bond vertegenwoordigd. Een tweede zetel in het Hoofdbestuur werd nagestreefd maar kon in het verslagjaar niet worden geëffectueerd. Er zijn in 1981, gewoonlijk gecombineerd met een korte bestuursvergadering, vijf ledenvergaderingen gehouden waarin onder andere de volgende onderwerpen ter spra ke zijn geweest: Kabel- en videopiraterij In de loop van het jaar is vooral door de heer Verstappen al dan niet namens het Genootschap van Nederlandse Speelfilmmakers, veel aktiviteit op dit terrein ontplooid. Zulks geschiedde ook door het Hoofdbestuur van de Bond, met als resultaat dat tegen het einde van het ver slagjaar alle tekenen er op wezen dat in deze belangrijke strijd successen geboekt zouden worden.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 50