deze keer zonder vertegenwoordigers van de Rijksvoorlichtingsdienst werd bemand door medewerkers van het Bondsbureau. De RVD heeft zijn activiteiten namelijk meer in de rich ting van de televisie verlegd en daarvoor is de filmmarkt van Cannes, blijkens de ervaringen, minder geschikt. De Stichting Productiefonds voor Nederland se Films bleef wel haar medewerking aan de ze vorm van exportpromotie verlenen er er konden daardoor ook ditmaal meertalige kleu- renfolders van alle Nederlandse films aan se rieus geïnteresseerden worden uitgereikt. Het nieuwe festivalgebouw was ook in 1982, in tegenstelling tot de aankondigingen, niet gereed gekomen zodat in de oude omgeving op enigszins geïmproviseerde wijze moest worden gewerkt. Wel waren de toegangsrege lingen verscherpt, teneinde buitenstaanders zoveel mogelijk te weren. Er zijn behalve via Nederlandse producenten die in Cannes aanwezig waren en via enige in ternationale agenten die de belangen van pro ducenten behartigen, zaken gedaan en con tacten gelegd en eerstgenoemden toonden zich over de resultaten niet ontevreden. De Nederlandse ontvangst werd mede ter ge legenheid van ons tweede lustrum in Cannes, wat anders aangepakt dan voorheen. Er was bij dit programma-onderdeel nog wel in sa menwerking met de RVD, een lokatie gehuurd in een nieuw hotel, gelegen in het centrum van Cannes, alwaar circa 250 Nederlanders en buitenlanders elkaar in een ongedwongen sfeer konden ontmoeten. Het geheel viel bij zonder in de smaak en had een zeer geani meerd verloop. Tegen het einde van het jaar werden op insti gatie van WVC met een aantal instellingen besprekingen geopend om in 1983 te komen 13 De Nederlandse stand in Cannes

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 12