Voorlichting en promotie Contactmiddag Als aanvulling op de activiteiten van de indivi duele leden op het terrein van voorlichting en reclame functioneert op het Bondsbureau een eigen afdeling Voorlichting en Promotie. Ten behoeve van de gehele bedrijfstak worden ge zamenlijke acties ontwikkeld. Ook gedurende dit verslagjaar hebben ruim 250 vertegenwoordigers van de diverse media wekelijks van het Bondsbureau een opgave ontvangen van de premières en de belang rijkste prolongaties alsmede de persvoorstel lingen. Bovendien bereikt het Bondsbureau een constante stroom van verzoeken om inlichtin gen zowel schriftelijk als telefonisch. Het experiment van de vermelding van de we kelijkse filmpremières op de NOS-Teletekst is ook in dit jaar voortgezet en blijkt in een duide lijke behoefte te voorzien. Daarnaast worden door een particuliere informatieleverancier via Viditel van de PTT inlichtingen verschaft omtrent de programmering van de bioscopen. In het afgelopen verslagjaar hebben 160.742 personen van 65 jaar en ouder gebruik ge maakt van de zogenaamde 65 regeling. De ze reductieregeling volgens het Reglement voor Personen van 65 Jaar en Ouder houdt in dat men gedurende de eerste drie werkdagen van de week tot de bioscopen wordt toegela ten tegen een tarief dat is vastgesteld op 50% van de duurste rangprijs voor de desbetreffen de film, zulks met uitzondering van algemeen erkende feestdagen. In het najaar werd de traditionele brochure 'Wordt Verwacht' aan de vertegenwoordigers van de diverse media uitgereikt. Door middel van deze brochure zijn de leden filmverhuurders in de gelegenheid om enig in zicht te verschaffen omtrent het produkt dat men in het komende seizoen hoopt uit te bren gen. Het Bondsorgaan 'Film' kreeg in de tweede helft van het jaar een nieuwe lay-out en een maandelijkse verschijningsfrequentie. Naast algemene informatie over het film- en bio scoopbedrijf in het algemeen bevat het blad ook de maandstatistiek van de Nederlandse Bioscoopbond. De hoofdredactie wordt ge voerd door de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, de redactie wordt gevormd door de secretariaatsmedewerkers van het Bondsbureau, terwijl de eindredactie in han den is van de heer B. J. Eldering. Voor het zesde achtereenvolgende jaar wer den contactmiddagen voor de leden en dona teurs van de Nederlandse Bioscoopbond ver zorgd op iedere eerste dinsdag van de maand in Cinema International in Amsterdam. Het doel van deze middagen is het onderling con tact te versterken, en bovendien de betrokke nen in de gelegenheid te stellen om kennis te nemen van een nieuwe film uit het gevarieer de aanbod van de leden-filmverhuurders. Voorts heeft een aantal donateurs en derden de gelegenheid te baat genomen om bedrijfs- genoten te informeren omtrent nieuwe pro- dukten en diensten die zij aan te bieden heb ben. Gezien de constante belangstelling voor deze bijeenkomsten blijkt de formule voor deze middagen nog steeds te voldoen en deze zal dan ook in de toekomst gecontinueerd worden. 17 Bijeenkomst 'Wordt verwacht'

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 16