Sociale aangelegenheden CAO voor het Bioscoopbedrijf De Sociale Commissie respectievelijk de CAO-onderhandelingsdelegaties waren gedu rende het verslagjaar als volgt samengesteld: Drs. M. Sanders, voorzitter respectievelijk gespreksleider bij de CAO-onderhandelingen, L J. M. Geels, Drs. O A. Voskuil en W. O Wertwijn, werkgeversgedelegeerden, alsme de de heren A. J. Engelsman en F. H. Velle- koop namens de Dienstenbond FNV en de he ren W. P. van Santé en G. B. de Graaft na mens de Voedingsbond FNV, werknemersge delegeerden. Als secretaris fungeerde de heer L. Claassen, In het laatste kwartaal van het verslagjaar was bekend dat Drs. Sanders wegens veran dering van werkkring, zijn functie in de Sociale Commissie respectievelijk de onderhande lingsdelegatie zou neerleggen na afronding van de CAO-onderhandelingen 1982/83. Hij zou als commissielid worden opgevolgd door de heer Joh. Miedema die.al enige tijd bij wijze van inwerkperiode aan de vergaderingen van de commissie had deelgenomen. Aan de zijde van de werknemers zou de heer Engelsman eveneens wegens verandering van werkkring, aftreden en zou de heer W. P. van Santé wor den opgevolgd door de heer H. J. van der Vel de, verbonden aan het districtskantoor Amsterdam van de Voedingsbond FNV, terwijl er tenslotte sprake was dat de heer F. Velle- koop zou worden vervangen door een ander lid van de Dienstenbond FNV. In een vergade ring die in het najaar plaatsvond trad de heer J. Hofstee op als tijdelijk plaatsvervanger van de heer Engelsman. Per het einde van het jaar was bekend dat de heer Engelsman in 1983 definitief zou worden opgevolgd door de heer L. de Waal van de Dienstenbond FNV. De CAO-onderhandelingsdelegaties kwamen gedurende het verslagjaar vijfmaal in verga dering bijeen, maar konden het pas in oktober eens worden over de voortzetting van de CAO voor de contractperiode 1982/83. Deze vertra ging werd mede veroorzaakt door over heidsmaatregelen op sociaal gebied en het af breken van de onderhandelingen door de werknemersdelegatie in mei, omdat men toen niet tot overeenstemming kon komen. Het eindresultaat van de besprekingen, dat duidelijk de sporen droeg van de minder goe de gang van zaken in het bioscoopbedrijf, zag er als volgt uit: 1. De prijscompensatieregeling zal worden voortgezet, waarbij voor het lopende con tractjaar een vloer van 290,en een maximum van f 450,per procent prijsstijging op jaarbasis zal gelden; 2. Voor zover dit van overheidswege zal zijn toegestaan, zal met ingang van 1 januari 1983 de vakantietoeslag terug worden ge bracht op 8% met een vloer van 2.320,—; 3. 5 mei zal met ingang van 1982 worden aan gemerkt als nationale feestdag, zodat de daarvoor in artikel 12 van de CAO genoem de toeslagen gelden; 4. Zij die na 31 december 1982 de 65-jarige leeftijd bereiken, mogen niet langer in dienst blijven; reeds in dienst zijnde werk nemers van 65 jaar en ouder kunnen des gewenst gehandhaafd blijven, maar aan de betrokkenen zal wel in overweging worden gegeven hun functie te beëindigen ten be hoeve van een jongere werknemer. 5. De tekst van artikel 6 sub 2 inzake de ar beidsovereenkomst met individuele werk nemers, zal worden gericht op een standaard-arbeidsovereenkomst (waarvoor een concept beschikbaar is), zodra over de redaktie daarvan overeenstemming is be reikt; 6. Een bestaande commissie ad hoc zal, voor uitlopende op een mogelijke algehele her ziening van een aantal functie omschrijvingen, op korte termijn voorstel len doen ten aanzien van het begrip 'tech nische leiding', zoals gehanteerd onder de functie-omschrijvingen van de operateurs B en C; 7. Er zal door de onderhandelingsdelegaties van beide partijen een gezamenlijke studie worden verricht over het toekomstige ar- beidsplaatsenbeleid in het bioscoopbedrijf en wel op een zodanige termijn, dat deze studie uiterlijk op 1 maart 1983 zal zijn af gerond, zulks mede ten behoeve van de CAO 1983/84. De sociale Commissie kwam eenmaal op ver zoek van een werknemer in vergadering bij- 18

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 17