ORGANISATORISCHE CONTACTEN Binnenland a. Stichting Bio-Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie verricht met het Bio-Revalidatiecentrum in Arnhem en de hieraan verbonden mytylschool en de or thopedische werkplaats een belangrijke taak ten behoeve van het minder valide kind. De Bond en het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf zijn als vanouds ten nauwste bij 'Bio' be trokken. In de samenstelling van het Bestuur trad gedurende het verslagjaar geen wijziging op, zodat aan het eind van 1982 dit college als volgt was samengesteld: J. Nijland, voorzitter, mevrouw A. M. Martens, secretaris, Drs. J. Ph. Wolff, penningmeester, Dr. J. H. Baay, G. F. de Clerck, R. H. Gerschtanowitz en P. J. N. R. Ooms. Als adviseur was ook dit jaar aan het Bestuur verbonden de heer Ir. J. H. Hammer. Directeur van de Stichting is de heer W. J. J. Martinot en de heer K. Klazes is adjunct directeur. Geneesheer-directeur is de heer H. G. Berghauser Pont. De opbrengst van de Bio-Kerstcollecte 1981/ 1982 in de bioscopen bedroeg f 345.614,52. De zomercollecte had een meer teleurstel lend resultaat ten opzichte van het jaar 1981: 217.004,35. b. Stichting Productiefonds voor Nederlandse films In het Bestuur van de Stichting Productie fonds voor Nederlandse Films, welke stichting de produktie in ons land van hoofdfilms bevor dert door de verstrekking van financiële bij dragen, hadden krachtens benoeming door het Hoofdbestuur zitting de heren M. Gersch tanowitz, J. Nijland en J. Th. van Taalingen, secretaris. Tegen het einde van het verslag jaar ontstond door het aftreden van de heer M. Gerschtanowitz een vacature waarin het Hoofdbestuur heeft voorzien door benoeming van de heer J. van Willigen. Verder hadden in het Bestuur ingevolge benoeming door de Mi nister van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur zitting de heren A. Koolhaas, voorzitter, Dr. A. G. van Deelen en R. Orthel. c. Stichting Nederlandse Filmstudio De Stichting Nederlandse Filmstudio exploi teert de Cinetone Studio's te Amsterdam. De Bond heeft kort na de oorlog het basiskapitaal gefourneerd met het doel een onafhankelijk studiocomplex ten dienste van de Nederland se filmproduktie te creëren. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstu dio hadden begin 1982 zitting de heren J. Nij land, voorzitter, M. Gerschtanowitz, J. Th. van Taalingen, G. van der Wiel, J. van Willigen en Drs. J.Ph. Wolff. Eind 1982 trad de heer M. Gerschtanowitz af. De Raad van Beheer heeft zich gedurende de verslagperiode intensief bezig gehouden met een reorganisatie van de Cinetone Studio's. Tot een afronding is het echter eind 1982 nog niet gekomen. d. Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensi oenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren L.M.J. de Groot, H. Miedema, Drs. W.J.A. van Roosmalen, J.Th. van Taalingen, F.H.W. Wey- schedé en Mr. G.J. Wouters. De heren Miede ma en Voskuil fungeerden respectievelijk als voorzitter en plaatsvervangend voorzitter. e. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminsti tuut is een samenwerkingsorgaan, hetwelk beoogt door samenbundeling van krachten het culturele werk op audiovisueel gebied in ons land te versterken en uit te breiden. Van de stichting wordt deel uitgemaakt door de Stichting Nederlands Filminstituut, met welke stichting de Bond een speciale regeling heeft getroffen ingaande filmlevering door leden van de Bond in het kader van haar culturele werkzaamheid. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Ne derlands Filminstituut zijn uit dezelfde perso- 24

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 26