1982 te beleggen, maar door gebrek aan me dewerking respectievelijk belangstelling van een aantal landen is dit niet gelukt. Een van de redenen daarvoor wordt ongetwijfeld gevormd door het feit dat genoemde technische bedrij ven evenals in ons land, ook in andere Europe se landen onder invloed van de recessie met grote problemen te kampen hebben, waar door de neiging om aan vergaderingen in het buitenland deel te nemen niet al te groot is. f. Contact met Norsk Kino- of Filmfond Van 24 tot en met 28 september heeft een 26 heren en één dame sterke Noorse delegatie een werkbezoek gebracht aan ons land om zich te oriënteren op het film- en bioscoopbe drijf in Nederland. De reis werd gemaakt op in itiatief van het Norsk Kino- og Filmfond NKF. Het gezelschap bestond naast bioscoopex ploitanten uit 7 architecten - in Noorwegen is het bioscoopcomplex nog nauwelijks bekend - een filmverhuurder en een aantal gemeentelij ke politici. Na een ontvangst op het Bondsbureau door de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, en de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, die aansluitend een inleiding hield over struc tuur en werkzaamheden van de organisatie, werden de gasten gedurende de volgende da gen dankzij de medewerking van de Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V-., Cinema Royal Oss B.V., Jogchem's Theaters B.V., Meerburg Theaterbeheer en Tuschinski Theaters B.V. in staat gesteld een groot aantal theaters te be zoeken in Amsterdam, Arnhem, 's- Gravenhage, Nijmegen, Oss en Tilburg. Direc tieleden en andere vertegenwoordigers gaven uitgebreide toelichtingen over de meest uit eenlopende onderwerpen. Dankzij medewerking van het Ministerie van CRM konden tevens vier Nederlandse films in nagesynchroniseerde Engelse of Engels on dertitelde versie aan de Noorse gasten wor den getoond. De gasten waren na afloop van de excursies unaniem van mening dat deze reis zeker het zijne zal bijdragen aan de ontwikkeling van het bioscoopgebeuren in Noorwegen. "<-J 26 De Noorse delegatie in Amsterdam

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 28