Lidmaatschappen en bedrijfsregister Aantal leden en bedrijven Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 ja nuari 1983 276, die gezamenlijk 659 bedrijven exploiteerden. Als ieder jaar is bij dit hoofdstuk opgenomen een overzicht van de aantallen zaken over de laatste tien jaren. Ingeschreven werden vijftien nieuwe leden. Van tien leden eindigde het lidmaatschap, zulks als gevolg van overname van exploita ties door andere leden of opheffing van bedrij ven. Commissies Nieuwe Zaken Krachtens het Algemeen Bedrijfreglement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrij ven in het kader van het Bondslidmaatschap de toestemming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Laatstgenoemde com missie bestaat in meerderheid uit personen buiten het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert dat het Hoofdbestuur ter zake van de inschrijving van nieuwe bedrijven in het Be drijfsregister en de eventueel daarmede sa menhangende toelating van nieuwe leden de beslissingen van de commissies heeft te vol gen. Ook in 1982 is wederom een aantal aanvragen voor de vestiging van nieuwe bedrijven in be handeling genomen, die voor het merendeel betrekking hadden op bioscopen. De Commis sie Nieuwe Zaken verleende toestemming voor de vestiging van 10 permanente bioscopen-A alsmede drie filmproduktieza- ken. Zij weigerde de toestemming voor vier permanente bioscopen-A. Ten aanzien van drie geweigerde bioscopen, alle gesitueerd in één complex, werd van de beslissing in be roep gegaan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, die de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken niet alleen bevestigde, doch te vens een door de plaatselijke exploitante als mede door het Dagelijks Bestuur van de Afde ling Bioscoopexploitanten tegen de toewijzing van drie overige bioscopen in genoemd com plex ingesteld hoger beroep gegrond achtte en de beslissing dienaangaande van de Com missie Nieuwe Zaken nietig verklaarde. De in totaal tien toegewezen bioscopen zijn (alfabetisch naar gemeente): Almere Borne Delfzijl Heerhugowaard 's-Hertogenbosch Beneden-Leeuwen: (Gem. Wamel) Delta 1, 2 en 3 van Bio scoop Exploitatie Le lystad B.V. Cine-Tap van de heer B. W. Vije City 2 van Firma City Theater Delfzijl Metro 3 van Bioscoopex ploitatie J. M. Punt B.V. Euro Cinema 6, 7 en 8 van Jogchem's Theaters B.V. Bioscoop De Akker van de heer A. Q. J. Oorthuis De vier geweigerde bioscopen-A zijn: Arnhem Cinecafé van Filmtrust B.V. 's-Hertogenbosch Euro Cinema 9, 10 en 11 van Jogchem's Theaters B.V. De Commissie Nieuwe Zaken was aan het eind van het verslagjaar als volgt samen gesteld: Drs. F. L. Schimsheimer, voorzitter; Mr. H. A. C. Branderhorst, plaatsvervangend voorzitter; Drs. C. A. Voskuil en J. van Willi gen, leden-bioscoopexploitanten; R. L. Paerl en R. Wijsmuller, leden-filmverhuurders; J. van Dommelen, O. B. W. Douwes Dekker en L. van Praag, plaatsvervangende leden bioscoopexploitanten; H. N. de Haan en E. J. Katz, plaatsvervangende leden-filmverhuur ders, alsmede P. H. Frankfurther, plaatsver vangend lid-filmproducent. Als secretaris fun geerde de heer A. C. Nieuwland. De commissie hield in 1982 vier zittingen te gen negen in 1981. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken bestond einde 1982 uit: Mr. P. Y. Hondius, voorzitter; Drs. E. H. Scherks, Drs. P. F. Th. Witmer, H. Miedema en Drs. W. J. A. van Roosmalen, le- 30

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 32