Reglementsherziening a. Contributiereglement Teneinde te bewerkstelligen, dat de contribu tiebetalingen en Bumabijdragen sneller door het Bondsbureau zouden worden ontvangen, heeft de Bondsraad in zijn vergadering van 22 juni een desbetreffend voorstel van het Hoofd bestuur aanvaard en het Contributiereglement in deze zin gewijzigd. b. Algemeen Bondsreglement Tevens heeft de Bondsraad in deze vergade ring het voorstel van het Hoofdbestuur de mi- nimumbijdrage van donateurs ingaande 1983 te verhogen van f 300.tot f 600.— gesanc tioneerd. c. Bedrijfsreglement inzake Filmexploita- tierechten Het Hoofdbestuur heeft aan de Bondsraad ook een voorstel tot wijziging van het Regle ment inzake Filmexploitatierechten voorge legd. In grote lijnen komt het erop neer, dat de leden van de Bond zich contractueel de zeker heid dienen te verschaffen, dat, voorzover van Bondswege krachtens reglement of uitvoe ringsbesluit termijnen zijn vastgesteld binnen welke een of meer rechten met betrekking tot de openbaarmaking van films niet aan Net leden zullen worden geleverd, een zodanige levering ook na het verstrijken van de looptijd van hun exploitatierecht voor Nederland op een film niet binnen die termijnen zal plaats vinden. De Bondsraad ging met dit voorstel akkoord. Toepassing van Statuten, reglementen en besluiten Lijst van Geen Bezwaar Het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar regelt de levering van films aan niet-leden en het betrekken van films van niet-leden. In 1977 heeft het Hoofdbestuur enige uitvoe ringsmaatregelen getroffen, krachtens welke de filmlevering aan niet-leden in vele gevallen kan geschieden zonder tussenkomst van de Bond, mits terzake de normen in acht zijn ge nomen die door het Hoofdbestuur zijn vast gesteld. Laatstbedoelde regeling maakt naast filmleveranties ten behoeve van besloten voorstellingen ook een levering van beperkte aard mogelijk aan filmhuizen voor openbare vertoning van moeilijk te exploiteren kunstzin nige films of films van bijzondere kunsthistori sche betekenis. Een speciale regeling is getroffen met het Centraal Filmbureau Krijgsmacht betreffende levering van films voor vertoning in militaire kampementen. De regeling, die kort na de oor log tot stand is gekomen, is in de loop der ja ren aan de gewijzigde omstandigheden aan gepast. De voorziening van de Nederlandse televisie met bioscoopfilms vond wederom plaats op basis van het gentlemen's agreement met de NOS en de omroepverenigingen. Dienaan gaande wordt verwezen naar het hiervoor op genomen hoofdstuk Televisie'. Filmvernietiging Overeenkomstig het Reglement inzake het toezicht op de vernietiging van filmkopieën dient elk lid, dat het exploitatierecht op een hoofdfilm of bijfilm voor Nederland bezit, een kopie van zodanige film die hij wegens expira tie van bedoeld recht krachtens het licentie contract verplicht is te vernietigen, aan het Bondsbureau ter vernietiging aan te melden. De vernietiging geschiedt bij de gemeentelijke vuilverbranding te Amsterdam steeds onder toezicht van twee medewerkers van het Bondsbureau. In het verslagjaar werden 788 kopieën van hoofdfilms vernietigd (1251 in 1981) en 385 kopieën van korte films (195 in 1981). Ten behoeve van de licentiehouders en 32

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 34