-gevers werden in al deze gevallen certifica ten van vernietiging afgegeven. Uitkering aan oud-werknemers Ingevolge besluit van de algemene ledenver gadering van 1957 is het Hoofdbestuur ge machtigd om uitkeringen uit de Bondskas te doen aan oud-werknemers in het film- en bio scoopbedrijf die bij het tot stand komen van de bedrijfspensioenregeling in 1958 reeds 65 jaar of ouder waren en derhalve niet meer in aanmerking konden komen voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Ook nagelaten betrekkingen kunnen van deze regeling profi teren. Het aantal personen dat uit dien hoofde uitkeringen uit de Bondskas ontving, bedroeg einde 1982 drie. Krachtens besluit van de Bondsraad worden de uitkeringen aan de prijsontwikkeling aangepast. Eretekens Het Hoofdbestuur verleent aan hen die gedu rende 10, 25 of 40 jaar bij dezelfde onderne ming in het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf in dienst zijn geweest, eretekens met bij behorende oorkonden. De toekenning ge schiedt op verzoek van het desbetreffende lid. In 1982 zijn er in totaal 59 eretekens uitgereikt tegen 69 in 1981. Er werden 4 gouden steekspelden met briljant (voor heren) toege kend aan personeelsleden die tenminste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren. Arbitrage Alle geschillen tussen leden van de Neder landse Bioscoopbond en tussen leden en do nateurs alsmede geschillen tussen de leden en niet-leden, waarbij schriftelijke arbitrage is overeengekomen, zijn met uitsluiting van de burgelijke rechter aan Bondsarbitrage onder worpen. In eerste instantie worden zij behan deld door de Commissie van Geschillen; in tweede instantie door de Raad van Beroep. De samenstelling en de werkzaamheden van deze colleges zijn hieronder vermeld. Commissie van Geschillen Voorzitter: J. van Willigen; plaatsvervangend voorzitter: A. J. J. Duyvesteyn. Eerste Kamer: J. van Dommelen, lid- bioscoopexploitant, en R. L. Paerl, lid- filmverhuurder; Tweede Kamer: L. J. M. Geels, lid-bioscoop- exploitant, en F. Rasker.lid-producent; Derde Kamer: V. N. Reumer, lid-bioscoop- exploitant, en E. J. Katz, lid-filmverhuurder. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffen de Kamer. Als secretaris fungeerde in het begin van het jaar Mejuffrouw Mr. C. A. Krietemeyer, die we gens pensionering haar functie neerlegde en voorlopig werd opgevolgd door de heer L. Claassen. Reglement op het Naamregister In 1982 werden 256 titels voor hoofdfilms ter inschrijving in het Naamregister aangeboden tegen 251 in 1981. Van de ingeschreven film- namen werden er 22 gewijzigd. In 1982 werden 9 geschillen (het jaar daarvoor twee) aanhangig gemaakt. Een in 1981 aanhangig gemaakt geschil tus sen twee exploitanten werd in 1982 aange houden teneinde partijen gelegenheid te bie den alsnog tot een minnelijke regeling te ko men. Dit is in 1982 niet gelukt. Er waren voorts zes zogeheten betalingsge schillen tussen verhuurders en exploitanten. In vier gevallen werd een uitspraak gedaan ten gunste van de betrokken filmverhuurder. Twee andere geschillen zijn ingetrokken. Eveneens werd ingetrokken, en wel ter zitting, een geschil tussen een filmregisseur en een filmverhuurder respectievelijk filmproducent over de invoering van een medewerkerscon tract. Er kwam een schikking tot stand. Behandeld is tenslotte een geschil tussen een producent en een filmverhuurder, waarbij de 33

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 35